Ադրբեջանի զինուժը Թալիշի ուղղությամբ կիրառել է ականանետ. հայկական կողմը պատասխանել է
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 65 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ նոյեմբերի լույս 7-ի գիշերը` ժամը 01:50-ի սահմաններում, շփման գծի հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

The Defense Ministry of Nagorno Karabakh told “Armenpress” the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime over 65 times at the Nagorno KarabakhAzerbaijan line of contact.
The Ministry’s announcement reads: “During the weekend the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 65 times by firing more than 1200 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact. Overnight November 7, at 01:50, the Azerbaijani forces fired also 60mm mortar (1 shell) at the north-eastern (Talish) direction.
The Defense Army forces took countermeasures to suppress the Azerbaijani activeness and continued confidently fulfilling their military duties”.