Կառավարությունն աջակցում է «Հովարդ Կարագյոզյան» բժշկական բարեգործական կազմակերպությանը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացնում են Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Գործադիրն այսօրվա նիստում ընդունել է համապատասխան որոշում, որով առաջարկվում է կառավարության պահուստային ֆոնդից գումար հատկացնել «Հովարդ Կարագյոզյան» բժշկական բարեգործական ՀԿ-ի բարեգործական ծրագրով իրականացվող անվճար ատամնաբուժական ծառայությունների մատուցման բնականոն ընթացքն ապահովելու նպատակով, արտոնագրային վճարները փոխհատուցելու համար:
Որոշման ընդունմամբ նպաստավոր պայմաններ կստեղծվեն երկարամյա գործունեություն իրականացնող բարեգործական կազմակերպության համար:

The Government of the Republic of Armenia today held a session moderating by RA Prime Minister Karen Karapetyan, as reported the press service of the Government to Hayern Aysor.
During its November 3 session, the government passed a decision, proposing to allocate funds from the government’s reserve fund to ensure the regular provision of free dental services that are provided through the charity program of “Howard Karagyozyan” Medical Benevolent Non-Governmental Organization and reimburse the payments for patents.
The adoption of the decision will create favorable conditions for the longstanding benevolent organization.