Հակառակորդի կրակոցից ՊԲ զինծառայող է զոհվել
Այսօր ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (ՀԱՆ-17) և հակատանկային հաստոցավոր նռնականետ (ՀՀՆ-9):
Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման արդյունքում` ժամը 17:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Գուրգեն Ավետիքի Այվազյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В Арцахе от пули противника погиб военнослужащий – МО НКР
Сегодня на различных участках линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана противник продолжил нарушать режим прекращения огня. В северо-восточном направлении (Талиш), кроме стрелкового вида оружия, ВС Азербайджана применили также автоматический станковый гранатомет АГС-17 и станковый противотанковый гранатомет СПГ-9. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
В результате нарушения со стороны противника режима прекращения огня, в районе 17:00, на боевой позиции одной из воинских частей, расположенной в северо-восточном направлении, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Гурген Аветикович Айвазян 1996 года рождения.
Для выяснения причин произошедшего проводится расследование.
Министерство обороны НКР разделяет тяжелую боль утраты и выражает соболезнование членам семьи, родным и сослуживцам погибшего.