Այս գիշեր Ադրբեջանի զինուժը կիրառել է ԴՇԿ տիպի գնդացիր եւ «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի դիպուկահար հրացան. ԼՂՀ ՊԲ
Հոկտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 350 կրակոց:
ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (45 կրակոց) եւ «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահառ դիպուկահար հրացան (103 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана применили пулеметы ДШК и снайперские винтовки «�?стиглал» на карабахском направлении
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/08/lghh-sahman-hakarakord-634x445.png)
Вооруженные силы Азербайджана в ночь на 20 октября более 30 раз нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны НКР, противник произвел около 350 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по карабахским позициям.
На северном направлении азербайджанские ВС применили также крупнокалиберные пулеметы ДШК (45 выстрелов) и снайперские винтовки «�?стиглал» (103 выстрела).
Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной обстановкой и уверенно выполняют стоящую перед ними боевую задачу.