Լոնդոնում բացվել է Յուսուֆ Քարշի աշխատանքների ցուցահանդեսը
Լոնդոնի Beetles + Huxley  պատկերասրահում ընթանում է հայկական ծագմամբ կանադացի հայտնի լուսանկարիչ Յուսուֆ Քարշի ցուցահանդեսը, հայտնում է բրիտանական   The Guardian թերթը:
Հայտնի լուսանկարչի աշխատանքների ցուցահանդեսը կտեւի  սեպտեմբերի 20-ից մինչեւ հոկտեմբերի 22-ը:
1921-ին Քարշի ընտանիքը փրկվել է Հայոց ցեղասպանությունից` Սիրիա փախչելով ավանակով, որը նրա ընտանիքի միակ ունեցվածքն էր:   Քարշի հորեղբայրը, որը Քվեբեկում էր ապրում, ընտանիքին նամակ է գրում` խնդրելով օգնել իրեն լուսանկարչական իր ստուդիայում եւ 16-ամյա Յուսուֆը մեկնում է Կանադա: Հետագայում Քարշը սովորում է Բոստոնում եւ տեղափոխվում Օտտավա, որտեղ սկսում է լուսանկարել հայտնիներին:
Ճակատագրական է դառնում Ուինսթոն Չերչիլի դիմանկարը, որը հայտնվում է Time ամսագրի կազմին: Չերչիլի նույն ֆոտոսեսիայից եւս մի լուսանկար հայտնվել է հինգֆունտանոց թղթադրամի վրա:

Exhibition of Yousuf Karsh’s works opens in London
The first major London exhibition of portraits by renowned photographer Yousuf Karsh (1908 – 2002) goes on display at Beetles + Huxley in London, The Guardian reported.
An exhibition of his works will be on display from 20 September to 22 October.
In 1921, Karsh’s family escaped the Armenian genocide into Syria, with only one donkey and no belongings. Karsh’s uncle, who lived in Quebec, wrote to the family to ask for help in his photography studio – the 16-year-old Yousuf embarked on a 29-day trip to get Canada. Next Karsh studied in Boston and moved to Ottawa, and began photographing visiting dignitaries.
His breakthrough came with a portrait of Winston Churchill that ended up on the cover of Time magazine. Another photograph from the same session with Churchill appeared on the UK’s new £5 banknote.