Լոնդոնում բացվել է Յուսուֆ Քարշի աշխատանքների ցուցահանդեսը
Լոնդոնի Beetles + Huxley  պատկերասրահում ընթանում է հայկական ծագմամբ կանադացի հայտնի լուսանկարիչ Յուսուֆ Քարշի ցուցահանդեսը, հայտնում է բրիտանական   The Guardian թերթը:
Հայտնի լուսանկարչի աշխատանքների ցուցահանդեսը կտեւի  սեպտեմբերի 20-ից մինչեւ հոկտեմբերի 22-ը:
1921-ին Քարշի ընտանիքը փրկվել է Հայոց ցեղասպանությունից` Սիրիա փախչելով ավանակով, որը նրա ընտանիքի միակ ունեցվածքն էր:   Քարշի հորեղբայրը, որը Քվեբեկում էր ապրում, ընտանիքին նամակ է գրում` խնդրելով օգնել իրեն լուսանկարչական իր ստուդիայում եւ 16-ամյա Յուսուֆը մեկնում է Կանադա: Հետագայում Քարշը սովորում է Բոստոնում եւ տեղափոխվում Օտտավա, որտեղ սկսում է լուսանկարել հայտնիներին:
Ճակատագրական է դառնում Ուինսթոն Չերչիլի դիմանկարը, որը հայտնվում է Time ամսագրի կազմին: Չերչիլի նույն ֆոտոսեսիայից եւս մի լուսանկար հայտնվել է հինգֆունտանոց թղթադրամի վրա:

В Лондоне открылась выставка работ Юсуфа Карша
В галерее Beetles + Huxley в Лондоне проходит выставка знаменитого канадского фотографа армянского происхождения Юсуфа Карша, сообщает британская газета The Guardian.
Выставка работ знаменитого фотографа продлится с 20 сентября до 22 октября.
В 1921 семья Карша спаслась от Геноцида армян, убежав в Сирию на осле – единственной собственности их семьи. Дядя Карша, живущий в Квебеке написал семье, попросив о помощи в его студии фотографии, и 16-летний Юсуф отправился в Канаду. Далее Карш обучался в Бостоне и переехал в Оттаву, где стал фотографировать знаменитостей.
Судьбоносным стал его портрет Уинстона Черчиля, который появился на обложке журнала Time. Еще одна фотография из той же фотосессии Черчиля появилась на пятифунтовой банкноте.