Վիրահայոց թեմը կմասնակցի Վրաստանում Հռոմի պապի մատուցած պատարագին
Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապի՝ Վարստան կայանալիք այցի ժամանակ Հայ առաքելական եկեղեցու Վիրահայոց թեմը կմասնակցի հոկտեմբերի 1-ին նրա մատուցած պատարագին:
Այս մասին հաղորդում է Մայր Աթոռի մամլո դիվանի պատասխանատու տեր Վահրամ քահանա Մելիքյանը:
Վիրահայոց թեմը թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի գլխավորությամբ, բացի այդ, սեպտեմբերի 30-ին ներկա կգտնվի Հռոմի պապի հետ նախատսված հանդիպմանը:
Նշենք, որ Պապը կայցելի Մցխեթ քաղաքում գտնվող Սվետիցխովելի տաճար, ապա պատարագ կմատուցի Մ. Մեսխիի անվան մարզադաշտում: Նա մինչ այդ կհանդիպի Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլիի եւ Վրաստանի կաթողիկոս Իլյա Երկրորդի հետ:

Грузинская епархия Армянской Апостольской церкви прибудет на литургию Папы Римского
Грузинская епархия Армянской апостольской церкви примет участие в литургии Папы Римского во время его визита в Грузию. Об этом сообщил корреспонденту Новости Армении – NEWS.amответственный отдела прессы Первопрестольного Св. Эчмиадзина, иерей Ваграм Меликян.
Кроме того, представители епархии, во главе с епископом Вазгеном Мирзаханяном, 30 сентября будут присутствовать на встрече с понтификом.
Отметим, в ходе визита в Грузию Папа Римский посетит кафедральный собор Светицховели в Мцхета, после чего отслужит литургию на стадионе им. Михаила Месхи в Тбилиси. До того он встретится с президентом Грузии Георгием Маргвелашвили и католикосом Грузии �?лией Вторым.