Երեւանում զորահանդեսն իրարանցում է առաջացրել Ադրբեջանում
Երեւանում անկախության 25-ամյակին նվիրված զորահանդեսը եւ դրա ընթացքում ներկայացված սպառազինությունը, ըստ երեւույթին, մեծապես անհանգստացրել են Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը, գրում է News.am-ը:
Ըստ haqqin.az-ի հաղորդման, ԱՀ-ի Պաշտպանության նախարարությունում խորհրդակցություն է տեղի ունեցել նախարարության բարձրագույն ղեկավարության մասնակցությամբ: Դրա ընթացքում սահմանվել են Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի առաջ կանգնած խնդիրները:
Աղբյուրի համաձայն, խորհրդակցությանը նշվել է հետախուզական գործունեության ակտիվացման անհրաժեշտությունը «թշնամու տարածքում» նոր թիրախներ սահմանելու, դրանց նշանակությունը եւ ոչնչացման կարգը որոշելու համար: Զորքի բոլոր տեսակներին հանձնարարվել է ուժեղացնել աշխատանքի համակարգումն այդ ուղղությամբ:
«Նախարար Զաքիր Հասանովը հանձնարարել է վերահսկողություն սահմանել հակառակորդի ռազմավարական եւ ռազմական նշանակության օբյեկտների նկատմամբ, պատրաստ լինել անհրաժեշտության դեպքում դրանց օպերատիվ ոչնչացման», – հայտնում է աղբյուրը:

Парад в Ереване переполошил Минобороны Азербайджана
Прошедший в Ереване парад к 25-летию независимости и представленное на нем вооружение, по всей видимости, сильно обеспокоили военно-политическое руководство Азербайджана.
Как сообщает haqqin.az, в минобороны АР прошло совещание с участием высшего руководящего состава министерства. На нем были определены задачи, стоящие перед ВС Азербайджана.
Согласно источнику, на совещании отмечалась необходимость усиления разведывательной деятельности для определения новых целей на «территории врага», оценки их значимости и порядка их уничтожения. Всем видам войск было поручено усилить координацию в этом направлении.
«Министр Закир Гасанов поручил усилить надзор над объектами стратегического и военного назначения противника, быть готовыми в случае необходимости к их оперативному уничтожению», – сообщает источник.