Մեծարգո՛ տիկին նախարար.
Ուկրաինայի  Մարիուպոլ քաղաքի հայ համայնքը ջերմորեն շնորհավորում է Ձեզ և Ձեր ողջ աշխատակազմին՝  Սփյուռքի նախարարության ստեղծման հինգերորդ տարեդարձի  կապակցությամբ:
Հրաշալի այս տոնի առթիվ մաղթում ենք Ձեզ մասնագիտական ու աշխատանքային հաջողություններ, անձնական երջանկություն և առողջություն:
Եվ անչափ բարձր գնահատելով Ձեր  անձնվեր աշխատանքը, որի շնորհիվ  պահպանվում են ազգային արժեքները՝  հայ լեզուն, պատմությունը,  ավանդույթները,  խորին շնորհակալություն ենք հայտնում «Արի տուն», «Սփիուռք ամառային դպրոց»  ծրագրերում մեր երիտասարդների մասնակցության  համար: Մենք միշտ պատրաստ ենք աջակցել և  Ձեզ հետ միասին նպաստել  Սփյուռք-Հայրենիք կապերի զարգացման և հայապահպանման վսեմ գործին:

Армянская община города Мариуполь Украины тепло поздравляет Вас и весь ваш коллектив с пятой годовщиной создания Министерства Диаспоры.
В связи с этим замечательным праздником желаем Вам профессиональных и трудовых успехов, личного счастья и крепкого здоровья.
Чрезвычайно высоко ценя Вашу самоотверженную работу, благодаря которой сохраняются национальные ценности – армянский язык, история, традиции, выражаем глубокую благодарность за участие нашей молодежи в программах «Ари тун», «Летняя школа Спюрк». Мы всегда готовы поддержать и вместе с Вами способствовать развитию связей Родина-Диаспора и величественному делу сохранения армянства.