Մեծարգո՛ տիկին նախարար.
Ուկրաինայի  Մարիուպոլ քաղաքի հայ համայնքը ջերմորեն շնորհավորում է Ձեզ և Ձեր ողջ աշխատակազմին՝  Սփյուռքի նախարարության ստեղծման հինգերորդ տարեդարձի  կապակցությամբ:
Հրաշալի այս տոնի առթիվ մաղթում ենք Ձեզ մասնագիտական ու աշխատանքային հաջողություններ, անձնական երջանկություն և առողջություն:
Եվ անչափ բարձր գնահատելով Ձեր  անձնվեր աշխատանքը, որի շնորհիվ  պահպանվում են ազգային արժեքները՝  հայ լեզուն, պատմությունը,  ավանդույթները,  խորին շնորհակալություն ենք հայտնում «Արի տուն», «Սփիուռք ամառային դպրոց»  ծրագրերում մեր երիտասարդների մասնակցության  համար: Մենք միշտ պատրաստ ենք աջակցել և  Ձեզ հետ միասին նպաստել  Սփյուռք-Հայրենիք կապերի զարգացման և հայապահպանման վսեմ գործին:

The Armenian community of the Mariupol city of Ukraine cordially congratulates you and your entire staff on the fifth anniversary of the Ministry of Diaspora.
On this wonderful occasion, we wish you health, personal happiness and success in your professional career.
Highly appreciating your pro-national efforts that help preserve the Armenian national values, the Armenian language, history and traditions, we express our deep gratitude to you for our youth’s participation in the “Ari Tun” and “Diaspora Summer School” Programs. We are always ready to help you in order to contribute to the development of Armenia-Diaspora relations and the great act of preserving the Armenian identity.