Քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև
Սեպտեմբերի 16-ին Ֆրիբուրգում տեղի ունեցան քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի Հանրապետության և Շվեյցարական Համադաշնության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև:
Հայկական պատվիրակությունը գլխավորում էր ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը, շվեյցարականը՝ Շվեյցարիայի արտաքին գործերի դաշնային դեպարտամենտի պետքարտուղար Իվ Ռոսիեն:
Կողմերը քննարկեցին երկկողմ քաղաքական օրակարգի, առևտրատնտեսական, հյուպատոսական, իրավապայմանագրային ոլորտներում, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Երկուստեք կարևորվեց Շվեյցարիայի զարգացման գործակալության աջակցությամբ Հայաստանում տարբեր ոլորտներում հաջողությամբ իրականացվող ծրագրերի շարունակումը:
Կողմերը մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ: Անդրադարձ կատարվեց ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին:

Политические консультации между Арменией и Швейцарией
16-го сентября во Фрибуре состоялись политические консультации между внешнеполитическими ведомствами Республики Армения и Швейцарской Конфедерацией.
Армянскую делегацию возглавлял заместитель министра иностранных дел Карен Назарян, щвейцарскую – государственный секретарь федерального департамента иностранных дел �?в Россие.
Стороны обсудили вопросы, касающиеся двусторонней политической повестки, сотрудничества в торгово-экономической, консульской, договорно-правовой сферах, а также в рамках международных организаций.
Была придана важность продолжения программ, успешно осуществляемых в различных сферах в Армении при содействии Швейцарского агентства развития.
Стороны обменялись мнениями относительно региональных развитий. Был затронут также процесс мирного урегулирования карабахской проблемы.