«Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» ելույթ կունենան Նիդերլանդներում
Սեպտեմբերի 28-ին, Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25 ամյակի կապակցությամբ, Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանության կողմից Հաագայում կազմակերպվում է «Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» համույթի համերգը: Այս մասին հայտնում է «Հայերն այսօրը»՝ հղում կատարելով «Նիդերլանդական օրագրին»:
Ավելի քան երկու տասնամյակ աշխարհի տարբեր անկյուններում համերգներով հանդես եկած, հմուտ խմբավար Տիգրան Հեքեքյանի ղեկավարությամբ հազարավոր ունկնդիրների սրտերը գերած հայ փոքրիկների զրնգուն ձայնն առաջին անգամ կհնչի Նիդերլանների հողում`խորհրդանշելով Հայաստանի քառորդդարյա անկախությունն ու այդ անկախության գրկում ծնված ու մեծացած սերունդը:
Համերգը տեղի կունենա չորեքշաբթի`սեպտեմբերի 28-ին, ժամը 19:00-ին, Ռայսվայկի Սխաուբուրգ համերգասրահում (հասցե`de Rijswijkse Schouwburg, Generaal Spoorlaan 10, 2283 GM Rijswijk):
Տոմսերի համար անհրաժեշտ է դիմել տեղի հայ համայնքին: Տոմսերի վաճառք է նախատեսվում նաև համերգասրահի տոմսարկղից:

“Little Singers of Armenia” Will Perform in the Netherlands
On the 28th of September a concert of the “Little Singers of Armenia” Ensemble is organized in Hague by the ROA Embassy in the Netherlands, dedicated to the 25th Anniversary of the Republic of Armenia’s Independence. This information is reported by “Hayern Aysor” citing “Netherlandian Diary”.
Led by the adept conductor Dikran Hekekyan, Armenian children performed for over two decades in different parts of the world, capturing the hearts of thousands of listeners with their ringing voice. They will be performing for the first time in the Netherlands symbolizing the quarter century of Armenia’s independence and the generation born and raised in its arms.
The concert will take place on September 28 at 19:00 at the Rijswijkse Schouwburg Concert Hall (address: de Rijswijkse Schouwburg, Generaal Spoorlaan 10, 2283 GM Rijswijk).
The local community must be approached for tickets, which will also be sold at the entrance of the Concert Hall.