«Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» ելույթ կունենան Նիդերլանդներում
Սեպտեմբերի 28-ին, Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25 ամյակի կապակցությամբ, Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանության կողմից Հաագայում կազմակերպվում է «Հայաստանի փոքրիկ երգիչները» համույթի համերգը: Այս մասին հայտնում է «Հայերն այսօրը»՝ հղում կատարելով «Նիդերլանդական օրագրին»:
Ավելի քան երկու տասնամյակ աշխարհի տարբեր անկյուններում համերգներով հանդես եկած, հմուտ խմբավար Տիգրան Հեքեքյանի ղեկավարությամբ հազարավոր ունկնդիրների սրտերը գերած հայ փոքրիկների զրնգուն ձայնն առաջին անգամ կհնչի Նիդերլանների հողում`խորհրդանշելով Հայաստանի քառորդդարյա անկախությունն ու այդ անկախության գրկում ծնված ու մեծացած սերունդը:
Համերգը տեղի կունենա չորեքշաբթի`սեպտեմբերի 28-ին, ժամը 19:00-ին, Ռայսվայկի Սխաուբուրգ համերգասրահում (հասցե`de Rijswijkse Schouwburg, Generaal Spoorlaan 10, 2283 GM Rijswijk):
Տոմսերի համար անհրաժեշտ է դիմել տեղի հայ համայնքին: Տոմսերի վաճառք է նախատեսվում նաև համերգասրահի տոմսարկղից:

«Маленькие певцы Армении» выступят в Нидерландах
В связи с 25-летием независимости Республики Армения посольство РА в Нидерландах 28 сентября организует в Гааге концерт ансамбля «Маленькие певцы Армении». Об этом «Армяне сегодня» сообщает со ссылкой на «Нидерландский дневник».
Звонкие голоса армянских малышей, более двух десятков лет выступавших в разных уголках  мира под руководством опытного дирижера Тиграна Экекяна, покоривших сердца тысяч слушателей впервые прозвучат на Нидерландской земле, символизируя четвертьвековую независимость Армении и родившееся в ее объятиях поколение.
Концерт состоится в среду, 28 сентября, в 19:00 в концертном зале Схаубург Райсхвайка (адрес: de Rijswijkse Schouwburg, Generaal Spoorlaan 10, 2283 GM Rijswijk).
По вопросу билетов следует обращаться в местную армянскую общину. Продажа билетов предусмотрена также в кассе концертного зала.