Երևանում տեղի կունենա ֆրանսահայ գործարարների և ներդրողների համաժողովը
Հոկտեմբերի 25-ին ժ. 10:30-ին Էկոնոմիկայի նախարարության նիստերի դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության, Էկոնոմիկայի նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի, Ֆրանս-հայկական առևտրաարդյունաբերական պալատի (CCIFA) և Հայաստանի տնտեսական զարգացման ֆորումի (FEDA)  համատեղ կազմակերպած Ֆրանսահայ գործարարների և ներդրողների համաժողովը (հասցեն՝ Մհեր Մկրտչյան 5, 1-ին հարկ)  :
Բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը և էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը:
Համաժողովին կմասնակցեն ավելի քան 40 ֆրանսահայ գործարար-ներդրողներ, ինչպես նաև Հայաստանի և Ֆրանսիայի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ՝ Մարսելի քաղաքապետ պարոն Ժան-Կլոդ Գոդենը, Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան պարոն Անրի Ռենոն, Երևանի փոխքաղաքապետ Կամո Արեյանը, Մարսելում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Վարդան Սիրմաքեշը:

Yerevan to host forum for French-Armenian businessmen and investors
A forum for French-Armenian businessmen and investors will be held at the sessions hall of the RA Ministry of Economy on October 25 at 10 :30. The forum is organized by the RA Ministry of Diaspora, the RA Ministry of Economy, Yerevan Municipality, the French-Armenian Chamber of Commerce and Industry (CCIFA) and the Forum for Economic Development of Armenia (FEDA) (Address: 5 Mher Mkrtchyan St., 1st floor).
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan and RA Minister of Economy Vahram Avanesyan will deliver their opening remarks at the event.
The forum will bring together more than 40 French-Armenian businessmen and investors, as well as high-ranking French and Armenian officials such as Mayor of Marseilles Jean-Claude Goden, French Ambassador to Armenia Henri Reynaud, Deputy Mayor of Yerevan Kamo Areyan and RA Consul General in Marseilles Vardan Sirmakesh.