Արցախում ծանր վիրավորված Հովհաննես Պողոսյանը տեղափոխվեց վերականգնողական կենտրոն
Արցախում մայիսի 13-ին ծանր վիրավորված Հովհաննես Պողոսյանը տեղափոխվել է Կարմիր խաչի վերականգնողական կենտրոն:
Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին ասաց Հովհաննեսի մայրը` տիկին Գայանեն:
«Մոտ մեկ շաբաթ առաջ հոսպիտալից Հովհաննեսին տեղափոխել են Կարմիր խաչ, այստեղ է բուժումը շարունակում: Վիճակն օրեցօր լավանում է, արդեն սկսել է ինքնուրույն քայլել, կամաց- կամաց քայլեր է անում»,- ասաց տիկին Գայանեն:
Հիշեցնենք, որ 21-ամյա Հովհաննեսը երկրորդ անգամ է վիրավորվել: Առաջին անգամ թեթեւ վնասվածք է ունեցել եւ, հարազատների փոխանցմամբ, առանց ամբողջությամբ ապաքինվելուն սպասելու՝ նորից դիրքեր բարձրացրել:
Հովհաննես Պողոսյանը ստացել է հրազենային միջանցիկ գանգուղեղային ծանր վիրավորում, գլխուղեղի սալջարդ, բազմաբեկորային վնասվածքներ։ Վիրավորի մոտ ուղեղային կոմա էր առկա։ Նա արդեն երկու անգամ վիրահատվել է Երեւանում:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/08/49664.jpg)
Hovhannes Poghosyan, who was severely wounded in Artsakh on 13 May, has been transferred to the rehabilitation center of the Red Cross.
This is what Hovhannes’s ��?mother, Mrs. Gaiane told NEWS.am.
“About a week ago, Hovhannes was transferred from the hospital to the rehabilitation center of the Red Cross where he continues to undergo treatment. He is getting better every day and he is slowly walking,” Mrs. Gaiane said.
This is the second time that Hovhannes has been wounded. He received a light injury the first time, after which, according to his relatives, he went back to the military positions without fully recovering.
Hovhannes Poghosyan received a severe craniocerebral injury from a gunshot, a brain fracture and many fractures. The wounded soldier had a brain trauma and has already undergone two surgeries in Yerevan.