Արցախում ծանր վիրավորված Հովհաննես Պողոսյանը տեղափոխվեց վերականգնողական կենտրոն
Արցախում մայիսի 13-ին ծանր վիրավորված Հովհաննես Պողոսյանը տեղափոխվել է Կարմիր խաչի վերականգնողական կենտրոն:
Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին ասաց Հովհաննեսի մայրը` տիկին Գայանեն:
«Մոտ մեկ շաբաթ առաջ հոսպիտալից Հովհաննեսին տեղափոխել են Կարմիր խաչ, այստեղ է բուժումը շարունակում: Վիճակն օրեցօր լավանում է, արդեն սկսել է ինքնուրույն քայլել, կամաց- կամաց քայլեր է անում»,- ասաց տիկին Գայանեն:
Հիշեցնենք, որ 21-ամյա Հովհաննեսը երկրորդ անգամ է վիրավորվել: Առաջին անգամ թեթեւ վնասվածք է ունեցել եւ, հարազատների փոխանցմամբ, առանց ամբողջությամբ ապաքինվելուն սպասելու՝ նորից դիրքեր բարձրացրել:
Հովհաննես Պողոսյանը ստացել է հրազենային միջանցիկ գանգուղեղային ծանր վիրավորում, գլխուղեղի սալջարդ, բազմաբեկորային վնասվածքներ։ Վիրավորի մոտ ուղեղային կոմա էր առկա։ Նա արդեն երկու անգամ վիրահատվել է Երեւանում:

Тяжело раненый в Арцахе Ованес Погосян переведен в реабилитационный центр
Тяжело раненый в Арцахе 13 мая Ованес Погосян переведен в реабилитационный центр Красного Креста. Корреспонденту NEWS.am об этом сообщила мать Ованеса госпожа Гаяне.
«Около недели назад Ованеса из госпиталя перевели в Красный Крест, где и продолжается лечение. Состояние день ото дня улучшается, уже начал самостоятельно ходить», – сказала госпожа Гаяне.
Напомним, что 21-летний Ованес ранен во второй раз. Первый раз получил легкое ранение и, как утверждают родные, не излечившись полностью, вернулся на позиции.
Ованес Погосян получил тяжелое сквозное огнестрельное черепно-мозговое ранение, повреждение головного мозга, многочисленные осколочные ранения. У него возникла кома головного мозга. Он уже два раза оперировался в Ереване.