Հայաստանի բասկետբոլի մինչև 18 տարեկանների կանանց հավաքականն այցելել է Հավլաբարի «Սուրբ Էջմիածին» եկեղեցի
Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում գտնվող Հայաստանի մինչև 18 տարեկանների կանանց հավաքականը Վահագն Հարությունյանի եւ Լիանա Բաղդասարյանի գլխավորությամբ այցելել է Հավլաբարի «Սուրբ Էջմիածին» եկեղեցի:
Արժանապատիվ Տեր Վիրապ քահանա Ղազարյանն աղոթել է հայ մարզուհիների հաջողության համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, տեղեկությունը հայտնում է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի լրատվական բաժինը:
Եվրոպայի ﬕնչեւ 18 տարեկանների C դիվիզիոնի առաջնության կիսաեզրափակիչում Հայաստանը մրցելու է Մալթայի հետ: Հանդիպումը տեղի կունենա այսօր և կսկսվի 17:00-ին:

Сборная Армении по баскетболу среди девушек в возрасте до 18 лет посетила церковь «Св. Эчмиадзин» в Авлабаре
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/07/853956.jpg)
Сборная Армении по баскетболу среди девушек в возрасте до 18 лет, которая находится в Тбилиси, во главе с Ваагном Арутюняном и Лианой Багдасарян посетила церковь «Св. Эчмиадзин» в Авлабаре, где местный священник Тер- Вирап Казарян помолился за их успех.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Федерация баскетбола Армении. В полуфинале дивизиона C Европы Сборная Армении по баскетболу среди девушек в возрасте до 18 лет встретится со сборной Мальты. Встреча состоится сегодня в 17:00.