«Բազե-2016»-ի ՍՓՅՈՒՌՔ ջոկատի անդամագրում
ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ 2016 թվականի օգոստոսի 22-28-ը Ծաղկաձոր քաղաքում տեղի է ունենալու «Բազե 2016» երիտասարդական համահայկական ամենամյա հավաքը, որին մասնակցելու է ՍՓՅՈՒՌՔ ջոկատը:
Ջոկատի անդամները հավաքի ընթացքում պետք է մրցեն հետևյալ մրցույթներում՝ սեղանի թենիս, շախմատ, բազկամարտ, հրաձգություն, երգ, պար, նկարչություն, բրեյն ռինգ, լող, մինի ֆուտբոլ, վոլեյբոլ, նորաձևություն, սպորտլանդիա, ազգային խաղեր:
Ջոկատը բաղկացած է լինելու սփյուռքահայ 9 մասնակցից, այդ թվում` ջոկատի ղեկավարը: Ջոկատի կազմում պետք է ընդգրկված լինի առնվազն 4 աղջիկ: Մասնակիցների տարիքը՝ 18-30 տարեկան:
Հավաքի ընթացքում սպասվում են նաև հետաքրքիր օրեր` լի հանդիպումներով և քննարկումներով:
Բոլոր այն սփյուռքահայ երիտասարդները, ովքեր ցանկանում են ընդգրկվել «Բազե-2016»-ի ՍՓՅՈՒՌՔ ջոկատում, կարող են գրանցվել մինչև ս/թ հուլիսի 3-ը: Մանրամասների համար դիմել ՀՀ սփյուռքի նախարարության Համահայկական ծրագրերի վարչության գիտակրթական ծրագրերի բաժին. էլ-փոստ՝ gitakrtakan.diaspora@yandex.ru կամ gitakrtakan-diaspora@mail.ru, հեռախոս՝   (+374 10) 585601 (7-00):

Формируется отряд «Спюрк» «Базе-2016»
С радостью сообщаем, что 22-28 августа 2016 года в городе Цахкадзор состоится ежегодный общеармянский молодежный слет «Базе-2016», в котором примет участие отряд «Спюрк».
Члены отряда в ходе слета должны принять участие в следующих соревнованиях: настольный теннис, шахматы, армреслинг, стрельба, пение, танец, рисование, брейн-ринг, плавание, мини-футбол, волейбол, мода, спортландия, национальные игры.
Отряд будет состоять из 9 членов – армян Диаспоры, в том числе и руководитель отряда. В состав отряда должны быть включены минимум 4 девочки. Возраст участников – от 18 до 30 лет.
В ходе слета ожидаются также интересные дни – встречи и обсуждения.
Все молодые армяне Диаспоры, желающие вступить в отряд «Спюрк» «Базе-2016» могут зарегистрироваться до 3 июля с. г.
За подробностями обращаться в научно-образовательный отдел Управления общеармянских программ Министерства Диаспоры РА, эл.почта gitakrtakan.diaspora@yandex.ru или gitakrtakan-diaspora@mail.ru, телефон – (+374 10) 585601 (7-00).