Հայկական արտադրության սննդամթերքը կվաճառվի ռուսական X5 Retail Group ցանցի խանութներում
X5 Retail Group-ն սննդամթերք կներմուծի Հայաստանից` անմիջապես արտադրողներից: Այդ մասին Պետերբուրգյան տնտեսական համաժողովում հայտնել է ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Իգոր Շեխտերմանը:
Ըստ նրա, այսօրվա դրությամբ ընկերությունն ապրանքներ է ներկրում ավելի քան 25 երկրից: Հեռանկարում ընկերությունը մտադիր է աշխատել անմիջապես արտադրողների հետ: Այժմ ընկերությունն այդ եղանակով ապրանքներ է գնում Չինաստանի և Սերբիայի արտադրողներից:
Ուղիղ մատակարարումների մասին բանակցություններ են գնում Հայաստանի, Ուզբեկստանի, Մերձավոր Արևելքի ու Լատինական Ամերիկայի երկրների հետ: Դա թույլ կտա կրճատել ծախսերն ու նվազեցնել ապրանքի ինքնարժեքը, ինչը կանդրադառնա նաև սպառողական գնի վրա, հայտնում է rusarminfo-ն:

Հայերեն Армянские продукты будут попадать на полки российских сетей минуя посредников
X5 Retail Group будет импортировать продовольственные товары из Армении. Об этом в рамках Петербургского экономического форума сообщил главный исполнительный директор X5 �?горь Шехтерман.
По его словам, компания импортирует товары из более чем 25 стран, в основном через партнеров. В перспективе X5 намерен работать напрямую с производителями. В настоящее время компания напрямую закупает товары у производителей Китая и Сербии.
Переговоры о прямых поставках уже ведутся с Арменией, Узбекистаном, странами Ближнего Востока и Латинской Америки. Это позволит сократить издержки и снизить себестоимость продукции, что скажется на цене для потребителей, передает Rusarminfo.