Հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարը. մեկ զինծառայող ծանր վիրավորվել է
Մայիսի 13-ի կեսօրից հետո ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ստեղծված լարվածությունը պահպանվել է նաև մայիսի լույս 14-ի գիշերը:
Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով 60 (53 արկ), 82 (142 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 (30 արկ) ու ՌՊԳ-7 (2 արկ) տիպի նռնականետեր և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (30 կրակոց):
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտման արդյունքում ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հրազենային ծանր վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Հովհաննես Էդուարդի Պողոսյանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Активность противника на линии соприкосновения подавлена
Сложившаяся после полудня 13 мая напряженность на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана сохранялась и в ночь на 14 мая, сообщили в пресс-службе минобороны НКР.
Противник нарушал режим прекращения огня с применением минометов 60 мм (53 снаряда), 82 мм (142 снаряда), гранатометов АГС-17 (30 снарядов) и РПГ-7 (2 снаряда) и зенитных станций ЗУ-23-2 (30 выстрелова).
Вследствие нарушения режима прекращения огня тяжелое огнестрельное ранение получил военнослужащий Ованес Погосян 1995 г.р.
Подразделения Армии обороны предприняли ответные действия, в результате которых активность противника была подавлена.