Հալեպն աղետալի վիճակի մեջ է
Հալեպի վիճակն այս պահին աղետալի է: Երեկ երեկոյան ահաբեկչական խմբավորումները ժամեր շարունակ հրթիռակոծել են Սուլեյմանիե շրջանը: Հալեպի «Գանձասար» թերթի աղբյուրի համաձայն՝ ավելի քան 15 հրթիռներ են արձակվել դեպի Սուլեյմանիե:
Ինչպես հայտնում է «Հայերն այսօրը», հրթիռակոծվել են նաև Մոկամպո, Խելտիե, Ազիզիե, Սեյիտ Ալի, Ճապրիե, Նոր Գյուղ, Թելեֆոն Հաուաի, Թըպ ալ Արապի շրջանները, հանրային պարտեզի շրջակայքն ու Նեյել պողոտան։ Կան բազմաթիվ զոհեր ու վիրավորներ: Ահաբեկիչների թիրախ են դարձել խաղաղ բնակչությունը:
Երեկ տեղի է ունեցել օրեր առաջ հրթիռակոծման հետևանքով ծանր վիրավորում ստացած և երկու օր առաջ իր մահկանացուն կնքած Անի Ավագյանի հուղարկավորությունը:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 25-ին վիրավորվել էին Անդո Պահարյանն ու Հարութ Պազգալյանը, զոհվել էին Ջորջ Թաշճյանն ու Ավետիս Թորոսյանը։

Aleppo is in a devastating state
Aleppo is currently in a devastating state. Last evening, terrorist groups bombarded the Suleymanieh district for hours. According to Aleppo’s Kantsasar Weekly, the terrorists fired more than 15 missiles at Suleymanieh.
As reported Hayern Aysor, missiles were also fired at the Mocampo, Kheltieh, Azizieh, Said Ali, Jabrieh, New Village, Telefon Haua and Tib al Arab districts, the area near the public park and Neyel Avenue. Several people were killed and wounded, and terrorists have targeted peaceful civilians.
Ani Avakian, who died from a heavy injury during a bombardment that took place days ago, was buried yesterday.
Let us remind that on April 25, Ando Baharian and Harout Bazgalian were injured, and George Tashjian and Avedis Torosian were killed.