Ջորջ Քլունին Դիլիջանում է. լուսանկարներ
Ապրիլի 22-ին Հայաստան ժամանած աշխարհահռչակ դերասան Ջորջ Քլունին «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն եւ Երեւանի կոնյակի գործարան այցելելուց, «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորումին մասնակցելուց հետո Քլունին գնացել է Դիլիջանի միջազգային դպրոց (Dilijan International School, DIS)։
Հանրահայտ դերասանը տեղեկացել է դպրոցի կրթական ծրագրերի մասին, ինչպես նաեւ զրուցել եւ լուսանկարվել իրեն դիմավորելու եկած դասախոսական կազմի եւ աշակերտների հետ։
Ավելի վաղ NEWS.am STYLE-ի թղթակցի հետ զրույցում Ջորջ Քլունին կիսվել էր իր առաջին տպավորություններով՝ նշելով, որ շատ է հավանել հայերին եւ հայկական խոհանոցը, սակայն կարծում է՝ այն ծանր է եւ կարող է գիրացնել։
«Եթե Հայաստանում երկար մնամ, լավ կգիրանամ՝ 400 ֆունտ»,- կատակել էր Քլունին։
Ի դեպ, դպրոց այցելությունից հետո Քլունին ժամանակ է անցկացրել Աղստեւ գետի ափին տեղակայված ռեստորանային համալիրում, լուսանկարվել այցելուների հետ:

George Clooney in Dilijan (photos)
World famous actor George Clooney arrived in Armenia on April 22. After visiting TUMO Center for Creative Technologies and Yerevan Brandy Factory and after participating in the “Against the Crime of Genocide” global forum, Clooney visited Dilijan International School (DIS).
The famous actor learned about the School’s educational programs, talked to and took a photo with the teachers and students who had come to greet him.
Earlier, in an interview with NEWS.am STYLE’s correspondent, George Clooney shared his first impressions and stated that he liked the Armenians and Armenian cuisine a lot, but thinks the dishes can make him fat.
“If I stay in Armenia for a long time, I will gain 400 funts,” Clooney joked.
After visiting the school, Clooney spent time at the restaurant complex located near Aghstev River and took photos with the visitors.