ՀՀ Արգենտինայի դեսպանությունը 30 համակարգիչ է նվիրել Խաչարձան գյուղի դպրոցին
Ապրիլի 19-ին և 20-ին Երևանում` Արգենտինական մշակույթի կենտրոնում, Արգենտինայի դեսպանությունը և ՆՈՒՌ նախագիծը (Նոր ուսումնական ռազմավարություն) նվիրեցին XO համակարգիչներ Տավուշի մարզի Խաչարձանի միջնակարգ դպրոցի երեսուն աշակերտներին: Այս մասին «Հայերն այսօրը» տեղեկանում է ՀՀ Արգենտինայի դեսպանության կայք-էջից:
Ծրագրի շրջանակներում, ՆՈՒՌ նախագիծը իր վերապատրաստողների և դեսպանության աշխատակիցների հետ միասին շարունակեում է տրամադրել հայ աշակերտներին արժեքավոր տեղեկատվական նյութ:
Սա դիվանագիտական ներկայացուցչության և Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների համագործակցության աշխատանքի մաս է կազմում, և, անկասկած, պատմականորեն բարեկամ ժողովուրդների և կառավարությունների միջև հարաբերությունների զարգացման ներդրում է:

Посольство Аргентины в РА подарило 30 компьютеров школе села Хачардзан
В Аргентинском культурном центре 19 и 20 апреля посольство Аргентины и проект НОС (новая образовательная стратегия) преподнесли 30 компьютеров тридцати школьникам средней школы села Хачардзан Тавушской области. Редакции «Армяне сегодня» об этом стало известно с сайта посольства Аргентины в РА.
В рамках программы, проект НОС вместе со своими специалистами и сотрудниками посольства продолжают предоставлять армянским школьникам ценные информационные материалы.
Это составляет часть совместной работы дипломатического представительства и организаций гражданского общества Армении, и несомненно – вклад в развитие отношений между исторически дружественными народами и правительствами.