ՀՀ Արգենտինայի դեսպանությունը 30 համակարգիչ է նվիրել Խաչարձան գյուղի դպրոցին
Ապրիլի 19-ին և 20-ին Երևանում` Արգենտինական մշակույթի կենտրոնում, Արգենտինայի դեսպանությունը և ՆՈՒՌ նախագիծը (Նոր ուսումնական ռազմավարություն) նվիրեցին XO համակարգիչներ Տավուշի մարզի Խաչարձանի միջնակարգ դպրոցի երեսուն աշակերտներին: Այս մասին «Հայերն այսօրը» տեղեկանում է ՀՀ Արգենտինայի դեսպանության կայք-էջից:
Ծրագրի շրջանակներում, ՆՈՒՌ նախագիծը իր վերապատրաստողների և դեսպանության աշխատակիցների հետ միասին շարունակեում է տրամադրել հայ աշակերտներին արժեքավոր տեղեկատվական նյութ:
Սա դիվանագիտական ներկայացուցչության և Հայաստանում քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների համագործակցության աշխատանքի մաս է կազմում, և, անկասկած, պատմականորեն բարեկամ ժողովուրդների և կառավարությունների միջև հարաբերությունների զարգացման ներդրում է:

Embassy of Argentina in Armenia donates 30 computers to school in Khachardzan village
On April 19 and 20, the Embassy of Argentina and NUR Project (New Educational Strategy) donated XO computers to 30 students of the secondary school of Khachardzan village during a ceremony held at the Argentine Cultural Center in Yerevan, as reported on the website of the Embassy of Argentina in the Republic of Armenia.
Through the program, NUR Project, in cooperation with its trainers and the employees of the embassy, continues to provide valuable materials to Armenian students.
This is part of the cooperation between the diplomatic representation and civil society organizations in Armenia, and it is unquestionably a contribution to the development of the relations between the historically friendly nations and governments.