Մարդասիրական աջակցությունն Արցախին կհամակարգի ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը
Հայաստանի կառավարության որոշմամբ՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը տրամադրվող մարդասիրական օգնությունը համակարգելու, հաշվառելու, տուժածներին օգնություն ցուցաբերելու նպատակով պարենային, բժշկական եւ նյութական այլ պաշարների կուտակման գործընթացը եւ նպատակային օգտագործման կազմակերպումը վերապահվել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը:
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԻՆ հայտարարության մեջ ասվում է.
«Սիրելի հայրենակիցներ, օգնություն ցուցաբերել ցանկացող բոլոր պետական, հասարակական եւ մասնավոր կառույցները, կազմակերպությունները եւ անհատները կարող են դիմել ՀՀ ԱԻ նախարարություն` ք. Երեւան, Դավիթաշեն 4-րդ թաղամաս, Ա. Միկոյան 109/8 հասցեով կամ զանգահարել 060 44-03-35, 010 31-78-57, 099 31-71-12 հեռախոսահամարներով:
Անհրաժեշտության դեպքում ՀՀ ԱԻ նախարարությունը կկազմակերպի նաեւ տրամադրվող  մարդասիրական օգնության տեղափոխումը ձեր նշած վայրից` ընդհանուր հավաքատեղի»:

Гуманитарную помощь Арцаху будет координировать Министерство по чрезвычайным ситуациям РА
Решением правительства Армении с целью координации гуманитарной помощи, предоставляемой Нагорно-Карабахской Республике, оказания помощи пострадавшим целевая организация процесса накопления продовольственных, медицинских и иных материальных запасов возложена на Министерство по чрезвычайным ситуациям РА.
Как передает «Армяне сегодня», в заявлении МЧС РА говорится: «Дорогие соотечественники, все государственные, общественные и частные структуры, организации и лица, желающие оказать помощь, могут обратиться в МЧС РА по адресу – город Ереван, Давиташен, 4-й квартал, А.Микояна, 109/8, либо позвонить по следующим номерам телефона – 060 44-03-35, 010 31-78-57, 099 31-71-12.
В случае необходимости Министерство организует также перевозку предоставляемой гуманитарной помощи из указанного вами места на общий сборный пункт».