Մարիամ Տանանյանը՝ Պյատիգորսկի հայկական երիտասարդական կազմակերպության նախագահ
Մարտի 18-ին ՌԴ Պյատիգորսկ քաղաքում տեղի է ունեցել Պյատիգորսկի հայկական երիտասարդական կազմակերպության հաշվետու ընտրական ժողովը: Այս մասին «Հայերն այսօրին» տեղեկացնում է Պյատիգորսկի հայկական երիտասարդական կազմակերպությունը:
Կազմակերպության անդամներից բացի, հանդիպմանը մասնակցում էին Պյատիգորսկի հայկական համայնքի կանանց խորհրդի նախագահ Թամարա Քեշիշյանը, համայնքի անդամ Աշոտ Հարությունյանը և ՀՀ Երկրապահ կամավորական միության Աստրախան քաղաքի տարածքային ներկայացուցչության ակտիվիստ Աննա Մխիթարյանը:
Քվեարկության արդյունքում արդեն երրորդ անգամ Պյատիգորսկի հայկական երիտասարդական կազմակերպության նախագահ է վերընտրվել է Մարիամ Տանանյանը, իսկ փոխնախագահ է ընտրվել Ալեքսանդր Հարությունովը:

Мариам Тананян – председатель Армянской молодежной организации Пятигорска
В столице Северокавказского федерального округа Пятигорске 18 марта состоялось отчетно-выборное собрание Армянской молодежной организации Пятигорска.
Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из Армянской молодежной организации Пятигорска.
Помимо членов организации, во встрече участвовали председатель женского совета армянской общины Пятигорска Тамара Кешишян, член общины Ашот Арутюнян и активист регионального представительства Союза добровольцев «Еркрапа» РА города Астрахань Анна Мхитарян.
По итогам голосования председателем Армянской молодежной организации Пятигорска на третий срок переизбрана Мариам Тананян, заместителем избран Александр Арутюнов.