Մարիամ Տանանյանը՝ Պյատիգորսկի հայկական երիտասարդական կազմակերպության նախագահ
Մարտի 18-ին ՌԴ Պյատիգորսկ քաղաքում տեղի է ունեցել Պյատիգորսկի հայկական երիտասարդական կազմակերպության հաշվետու ընտրական ժողովը: Այս մասին «Հայերն այսօրին» տեղեկացնում է Պյատիգորսկի հայկական երիտասարդական կազմակերպությունը:
Կազմակերպության անդամներից բացի, հանդիպմանը մասնակցում էին Պյատիգորսկի հայկական համայնքի կանանց խորհրդի նախագահ Թամարա Քեշիշյանը, համայնքի անդամ Աշոտ Հարությունյանը և ՀՀ Երկրապահ կամավորական միության Աստրախան քաղաքի տարածքային ներկայացուցչության ակտիվիստ Աննա Մխիթարյանը:
Քվեարկության արդյունքում արդեն երրորդ անգամ Պյատիգորսկի հայկական երիտասարդական կազմակերպության նախագահ է վերընտրվել է Մարիամ Տանանյանը, իսկ փոխնախագահ է ընտրվել Ալեքսանդր Հարությունովը:

Mariam Ananyan reelected president of the Armenian youth organization of Pyatigorsk
On March 18, the Armenian youth organization of Pyatigorsk held its reporting electoral meeting in Pyatigorsk, which is the capital of the North-Caucasian federal district, reports the Armenian youth organization of Pyatigorsk to Hayern Aysor.
Other than the members of the organization, among other participants were chairperson of the women’s council of the Armenian community of Pyatigorsk Tamara Keshishyan, member of the community Ashot Harutyunyan and active member of the territorial representation of the Union of Volunteer Land Defenders of Astrakhan Anna Mkhitaryan.
During a vote, Mariam Tananyan was reelected president of the Armenian youth organization of Pyatigorsk for the third time, and Alexander Harutyunov was elected vice-president.