Ադրբեջանի զինուժն այս գիշեր կիրառել է գնդացիրներ եւ դիպուկահար հրացաններ
Փետրվարի 3-ի ողջ օրվա ընթացքում եւ լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տիրել է համեմատաբար հանգիստ վիճակ:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի առաջապահ ստորաբաժանումները, ի տարբերություն նախորդ օրերի ձեռնարկած ականանետային հարվածների, հայկական մի շարք դիրքերի ուղղությամբ կիրառել են հրաձգային զինատեսակներ այդ թվում` գնդացիրներ եւ դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ դիրքապահ անձնակազմը հիմնականում ձեռնպահ է մնում համարժեք գործողություններից եւ զսպիչ քայլերի է դիմել խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Azerbaijan fires at Karabakh with rifle weaponry at night
The situation was relatively calm along the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, from Wednesday to early Thursday morning.
During this time, however, the Azerbaijani army vanguard divisions, unlike their mortar strikes during the previous days, fired shots at several Armenian positions solely by way of rifle weaponry.
But the position holders of the Nagorno-Karabakh Republic Defense Army primarily refrained from taking corresponding actions, and resorted to restrictive measures only when absolutely necessary.