Թուրքիայի հայ կին պատգամավորը Դիարբեքիրին Տիգրանակերտ է ասել. թուրքերն անհանգստացել են
Թուրքիայի ընդդիմադիր «Ժողովրդա-հանրապետական» (CHP) կուսակցության հայ կին պատգամավոր Սելինա Դողանի ֆեյսբուքյան գրառումը խիստ անհանգստացրել է թուրք ազգայնականներին, գրում է News.am-ը:
«Ժողովրդա-հանրապետական» կուսակցության Ստամբուլի կառույցի հետ Դիարբեքիր այցելած Սելինա Դողանը ֆեյսբուքյան էջում այցի վերաբերյալ տպավորություններ էր գրել, որում Դիարբեքիրը նաեւ որպես Տիգրանակերտ էր ներկայացրել։
Այս գրառումը անհանգստացրել է թուրքական ազգայնականներին, ովքեր Սելինա Դողանի հայտարարության դեմ հոդվածներ են պատվիրել տարբեր կայքերում։

Istanbul Armenian attorney Selina Özuzun Doğan, who is also an MP from the main opposition Republican People’s Party (CHP) of Turkey, has quite disturbed Turkish nationalists.
According to News.am, Doğan, who had recently visited the country’s Diyarbakır city as member of a CHP delegation, wrote about her impressions of the visit on her Facebook account, where she wrote Diyarbakır also as Tigranakert (Dikranagerd), the Armenian name of the city.
As a result, Turkish nationalists instructed the writing of articles in various websites, and against Selina Özuzun Doğan’s statement.