Հակառակորդը կրակ է բացել հրետանային ականանետերից և «ՀԱՆ-17» նռնականետերից
Փետրվարի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է հակառակորդի ակտիվության նկատելի աճ. տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ Մամուլի ծառայությունը։
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի հրաձգային /«AK» ինքնաձիգերից, «ДШК»  գնդացիրներից, «СВД» և «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար հրացաններից /, հրետանային /60 և 82 մմ-ոց ականանետերից / և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից /«ՀԱՆ-17»/ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու նպատակով դիմել են կանխարգելիչ քայլերի և վստահորեն ապահովել առաջնային բնագծի պաշտպանությունը:

Азербайджан продолжает нарушать режим перемирия
Азербайджанские ВС 1 февраля и в ночь на 2 февраля продолжили нарушать режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, за указанный промежуток времени азербайджанские ВС произвели более 900 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. В том числе, противник применил автоматы «АК», пулеметы «ДШК», снайперское оружие «СВД» и «�?стиглал». Помимо этого, ВС АР применили минометы калибра 60 и 82 мм, станковые гранатометы «АГС – 17».