Սեյրան Օհանյանը խորհուրդ է տալիս ԼՂՀ իշխանություններին ուշադրություն չդարձնել ԵԽԽՎ-ում Սարսանգի ջրամբարի վերաբերյալ զեկույցի սուտ նյութերին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ԼՂՀ իշխանություններին խորհուրդ է տալիս ԵԽԽՎ-ում Սարսանգի ջրամբարի վերաբերյալ զեկույցում առկա սուտ նյութերին ուշադրություն չդարձնել և շարունակել այն քաղաքականությունը, որը իրականացվել է այս տարիների ընթացքում:
Սեյրան Օհանյանն ասե է, որ ԼՂՀ իշխանությունները ջրային տնտեսության և ջրային քաղաքականության առումով ճիշտ ուղղություն են որդեգրել  և հատկապես Սարսանգի ջրամբարում այդ աշխատանքները պետք է շարունակվեն:
«Խորհուրդ կտամ սուտ նյութերին ուշադրություն չդարձնել և, հատկապես Սարսանգի ջրամբարում, շարունակել ջրային տնտեսության քաղաքականությունը, որտեղ նաև սոցիալական առումով համապատասխան միջոցառումներ  են կատարվում»,– Արցախպրեսի փոխանցմամբ՝ ասաց Օհանյանը:
Եվրախորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովը հունվարի 26-ին փոփոխություններով ու լրամշակումներով ընդունեց Բոսնիայի ու Հերցեգովինայի ներկայացուցիչ Միլիցա Մարկովիչի «Ադրբեջանի սահմանամերձ բնակավայրերի բնակիչները կանխամտածված կերպով զրկվում են ջրից» թեմայով զեկույցը: Կողմ քվեարկեց 98, դեմ` 71 պատգամավոր: Զեկույցի նախագծի քվեարկությանը ձեռնպահ էր 40 պատվիրակ:

Министр обороны Армении советует властям НКР не обращать внимания на ложные материалы доклада ПАСЕ по Сарсангскому водохранилищу
Министр обороны Армении Сейран Оганян советует властям Нагорно­ Карабахской Республики не обращать внимания на ложные аргументы, присутствующие в докладе ПАСЕ по Сарсангскому водохранилищу, и продолжать политику, которая велась в течение этих лет.
Как сообщает Арменпресс, министр сказал, что власти НКР приняли верное направление по водному хозяйству и водной политике, и особенно в Сарсангском водохранилище эти работы должны быть продолжены. «Я бы посоветовал не обращать внимания на ложные материалы и, особенно по Сарсангскому водохранилищу, продолжать политику водного хозяйства, где реализуются соответствующие мероприятия также социального характера», ­ сказал министр.
Напомним, что 26 января на пленарном заседании ПАСЕ приняла доклад депутата от Боснии и Герцеговины Милицы Маркович «Жители приграничных районов Азербайджана намеренно лишены воды» с поправками. За проголосовали 98 человек, против – 71. Воздержались 40 депутатов.