Հայաստանի և Վրաստանի արտգործնախարարների հանդիպումը
Նոյեմբերի 26-ին աշխատանքային այցելությամբ Թբիլիսի ժամանած արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում ունեցավ Վրաստանի ԱԳ նախարար Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ։
Ողջունելով Էդվարդ Նալբանդյանին` Գեորգի Կվիրիկաշվիլին շնորհակալություն հայտնեց Արևելյան գործընկերության արտգործնախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը մասնակցելու հրավերն ընդունելու և Թբիլիսի այցելելու համար։
Հանդիպմանը քննարկվեցին Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի` Թբիլիսի կատարած այցելության ընթացքում երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, կարևորեցին բարձրաստիճան փոխայցելությունները, արտգործնախարարությունների միջև խորհրդատվությունների անցկացումը, միջազգային կառույցներում փոխգործակցության սերտացումը։
Նախարարներն անդրադարձան տարածաշրջանային հրատապ խնդիրների։ Այս համատեքստում Էդվարդ Նալբանդյանը գործընկերոջը ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից գործադրվող ջանքերը։

The meeting of Foreign Ministers of Armenia and Georgia
On November 26, Foreign Minister Edward Nalbandian, who pays a working visit to Tbilisi, had a meeting with Giorgi Kvirikashvili, Foreign Minister of Georgia.
Giorgi Kvirikashvili welcomed Edward Nalbandian and expressed gratitude for accepting the invitation to participate in the non-official meeting of the Foreign Ministers of the Eastern Partnership Program, as well as for visiting Tbilisi.
During the meeting the Ministers discussed the process of implementation of agreements reached between the heads of two states during the visit of the President of the Republic of Armenia to Tbilisi and attached importance to the mutual high-level visits, holding of consultations between the Foreign Ministries, deepening of cooperation in international organizations.
The Ministers touched upon urgent regional issues. Within this context Edward Nalbandian introduced to his counterpart the efforts of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chairs towards the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.