Կրասնոյարսկի երկրամասում Մի-8 ուղղաթիռ է կործանվել. կա 15 զոհ
ՌԴ Կրասնոյարսկի երկրամասում Մի-8 ուղղաթիռի կործանման զոհերի թիվը հասել է 15-ի, հայտնել են Արեւմտասիբիրյան տրանսպորտային դատախազությունից, ըստ News.am-ի՝ տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Ըստ վերջին ճշտված տեղեկությունների՝ զոհվել է 15 մարդ, եւս 10-ը գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում: Մեկ մարդու դեռ հանում են ուղղաթիռից»,- ասել է գերատեսչության ներկայացուցիչը:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր 11 զոհի մասին:
Աշխատավորներ տեղափոխող ուղղաիթռը կոշտ վայրէջք էր կատարել Ենիսեյ գետի սառույցի վրա: Ուղղաթիռի ֆյուզելյաժը կոտրվել է: Միջադեպի առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ: Նախնական վարկածքով՝վթարի պատճառը եղել է տեխնիկական անսարքությունը:

Число погибших при крушении Ми-8 достигло 15
В Западно-Сибирской транспортной прокуратуре уточнили число погибших при крушении вертолета Ми-8 под �?гаркой, сообщает Р�?А Новости.
«По последним данным, по уточненной информации, погибли 15 человек, 10 в реанимации, еще одного извлекают из вертолета», — сообщила представитель ведомства.
По данным ведомства, число жертв возросло до 15 человек. Ранее сообщалось о 11 погибших.
Вертолет, перевозивший вахтовых рабочих, совершил жесткую посадку на льду Енисея в районе города �?гарка, у него разрушился фюзеляж. Следственный комитет возбудил дело по факту случившегося. По предварительным данным, причиной крушения стала техническая неисправность.