Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի նորընտիր Նախագահ Մաուրիսիո Մակրիին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն շնորհավորական ուղերձ է հղել Մաուրիսիո Մակրիին՝ Արգենտինայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Սերժ Սարգսյանն Արգենտինայի Նախագահին մաղթել է արգասաբեր գործունեություն և հաջողություններ այդ բարձր և պատասխանատու պաշտոնում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի  մամուլի ծառայությունից:
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է Արգենտինայի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումը: Մեր երկրների միջև հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել առանձնահատուկ ջերմությամբ և մեր ժողովուրդների միջև առկա փոխադարձ համակրանքով:
Վառ են 2014 թվականին Արգենտինա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպման իմ հիշողությունները: Համոզված եմ, որ Ձեր նախագահության ընթացքում մեզ կհաջողվի որակական նոր մակարդակի բարձրացնել Հայաստանի և Արգենտինայի միջև բազմաբնույթ համագործակցությունը»-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент направил поздравительное послание новоизбранному Президенту Аргентины Маурисио Макри
Президент Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание Маурисио Макри в связи с его избранием на должность Президента Аргентинской Республики. Президент Серж Саргсян пожелал Президенту Аргентины плодотворной деятельности и успехов на этой высокой и ответственной должности.
«Армения придает большое значение последовательному развитию и углублению дружественных связей с Аргентиной. Отношения между нашими странами всегда отличались особой теплотой и взаимной симпатией между нашими народами.
В моей памяти ярко сохранились воспоминания о моей встрече с Вами в рамках официального визита в Аргентину. Убежден, что в период Вашего президентства нам удастся поднять на качественно новый уровень многогранное сотрудничество между Арменией и Аргентиной», – говорится в поздравительном послании Президента РА.