Մենք պաշտպանում ենք Ղարաբաղի խնդիրը բացառապես խաղաղ ճանապարհով լուծելու Երեւանի դիրքորոշումը. Լավրով
Մենք պաշտպանում ենք ղարաբաղյան հակամարտությունը բացառապես խաղաղ ճանապարհով կարգավորելու Երեւանի դիրքորոշումը։ Այս մասին նոյեմբերի 9-ին՝ Երեւանում ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, ըստ News.am-ի` ասել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։
ՌԴ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը վստահ է, որ կողմերը պետք է շարունակեն փոխշահավետ փոխզիջումների հիմքեր մշակելու ջանքերը։ Լավրովն ընդգծել է, որ Ռուսաստանը՝ որպես ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ եւ եռյակի մասնակից, շարունակում է ակտիվ դեր խաղալ դրական արդյունքի հասնելու գործում։
ՀՀ արտգործնախարարն իր հերթին ընդգծել է, որ պաշտոնական Երեւանը բարձր է գնահատում Ղարաբաղի խնդրի բացառապես խաղաղ լուծման հարցում ռուսական կողմի եւ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների ջանքերը եւ շարունակելու է աշխատել նույն ոգով։

Лавров: Поддерживаем приверженность Еревана мирному урегулированию карабахского конфликта
Об этом на совместной пресс-конференции с армянским коллегой в Ереване заявил глава М�?Д РФ Сергей Лавров.
Глава внешнеполитического ведомства выразил уверенность в необходимости продолжения усилий по выработке сторонами взаимовыгодных консенсусных основ урегулирования. Он  подчеркнул, что Россия как сопредседатель МГ ОБСЕ и как участник тройки, продолжит играть активную роль в достижении позитивного результата.
В свою очередь глава М�?Д Армении подчеркнул, что официальный Ереван высоко ценит усилия российской стороны и сопредседателей Минской группы ОБСЕ в вопросе исключительно мирного решения вопроса, и продолжит работать в этом ключе.