Հերթական մանկապարտեզը Արցախում
ԼՂՀ Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց համայնքում նոր մանկապարտեզ է կառուցվել: «Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարարության ֆեյսբուքյան էջը:
Ծրագիրն իրականացվել է պետական բյուջեի միջոցներով: Շինարարության պատվիրատուն Քաղաքաշինության նախարարությունն է: Նախադպրոցական հաստատությունը 50 տեղանոց է և ունի բոլոր հարմարությունները, այդ թվում` երեխաների ակտիվ ժամանցի համար խաղասենյակ, բացօթյա խաղահրապարակ և այլն: Տարածքը բարեկարգվել է, բակում կառուցվել է կաթսայատուն, տեղադրվել են  տաղավարներ:  Շենքը շահագործման է հանձնվել սեպտեմբերին: Ներկայումս այստեղ հաճախում են 30-ից ավելի երեխաներ:

Очередной детский сад в Арцахе
В общине Аветараноц Аскеранского района НКР построен новый детский сад. Как передает «Армяне сегодня», об этом сообщает фейсбуковская страница Министерства градостроительства НКР.
Программа осуществлена за счет государственного бюджета, заказчиком строительства является Министерства градостроительства. Это дошкольное учреждение рассчитано на 50 детей и оснащено всеми удобствами, в том числе комната активного досуга детей, игровая площадка на открытом воздухе и т. д. Территория благоустроена, во дворе построена котельная, установлены беседки. Здание сдано в эксплуатацию в сентябре. Ныне детсад посещают более 30 детей.