Վանաձորում «Թումո» կենտրոն կգործի
Մեդիամաքս-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ հոկտեմբերի 20-ին Լոռու մարզի ղեկավարության հետ անցկացված խորհրդակցության ժամանակ:
Նախագահն ասել է, որ հաջորդ տարի Վանաձորում շահագործման կհանձնվի
տեխնոլոգիական կենտրոնը, որը կնպաստի գիտատար եւ առաջավոր նախաձեռնությունների իրագործմանը:
«Դրա հետ զուգահեռ պետք է լուծենք նաեւ Վանաձորում «Թումո» կենտրոնի մասնաճյուղի գործունեության խնդիրը: Բոլոր պարագաներում, «Սիմոնյան կրթական հիմնադրամ»-ը 2016թ. ունենալու է նաեւ «Թումո» կենտրոնի մասնաճյուղ Վանաձորում: Բարերարի հետ ես արդեն խոսել եմ՝ կան մարդիկ, ովքեր այդ ծախսերն իրենց վրա են վերցնելու, եւ ոչ միայն Վանաձորի, այլեւ Լոռու մարզի այլ բնակավայրերի երեխաները հնարավորություն են ունենալու փորձարկել իրենց ունակությունները նաեւ այդ ոլորտում», – ասել է Սերժ Սարգսյանը:

В Ванадзоре будет задействован центр «Тумо»
Как передает «Медиамакс», об этом сообщил Президент РА Серж Саргсян во время проведенного 20 октября совещания с руководством Лорийской области.
Глава государства сказал, что в будущем году в Ванадзоре будет сдан в эксплуатацию технологический центр, который поспособствует реализации наукоемких и прогрессивных инициатив.
«Параллельно с этим следует решить также вопрос функционирования в Ванадзоре филиала центра «Тумо». В любом случае, «Образовательный фонд Симонян» в 2016 году будет иметь филиал  центра «Тумо» в Ванадзоре. Я уже говорил с благотворителем, есть люди, которые возьмут на себя эти расходы, и дети не только Ванадзора, но и других населенных пунктов Лорийской области будут иметь возможность испытать свои способности также в этой сфере», – сказал Серж Саргсян.