Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ տնօրենին
Հուլիսի 21-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) տնօրեն Միխաել Լինկին: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը դրական գնահատեց ԺՀՄԻԳ-ի հետ հաստատված փոխգործակցությունը և Հայաստանում ընտրական գործընթացների բարեփոխման ուղղությամբ կառույցի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Միխաել Լինկը գոհունակությամբ նշեց, որ Հայաստանի և ԺՀՄԻԳ-ի միջև հաստատվել են արդյունավետ համագործակցության ավանդույթներ:
Հայաստանի արտգործնախարարը, կարևորելով ԺՀՄԻԳ գործառույթները՝ ընտրությունների դիտարկման, ընտրական գործընթացների կատարելագործման նպատակով խորհրդատվության և օժանդակության տրամադրման, օրենսդրական բարեփոխումների հետ կապված ՀՀ համապատասխան պետական մարմինների հետ հաստատված հարաբերությունները, շեշտեց, որ միջազգային կառույցների աջակցությամբ Հայաստանում ծավալուն բարեփոխումներ են իրականացվել։

Министр иностранных дел Армении принял директора БД�?ПЧ ОБСЕ
21-го июля министр иностранных дел Эдвард Налбандян принял директора Бюро по демократическим институтам и правам человека (БД�?ПЧ) Михаэля Линка.
Приветствуя гостя, министр Налбандян положительно оценил установленное взаимодействие с БД�?ПЧ и оказываемое Бюро содействие по реформам избирательных процессов в Армении.
Поблагодарив за прием, Михаэль Линк с удовлетворением отметил, что между Арменией и БД�?ПЧ установлены традиции продуктивного сотрудничества.
Министр иностранных дел Армении, подчеркнув важность деятельности БД�?ПЧ по наблюдению выборов, предоставлению консультаций и содействию с целью усовершенствования избирательного процесса, установленное с соответствующими органами Республики Армения взаимоотношения, по избирательным реформам, подчеркнул, что в Армении при содействии международных структур были осуществлены масштабные реформы.