Արամ Ա Կաթողիկոսն ընդունել է Բելգիայի եկեղեցական պատվիրակությանը
Մեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Կաթողիկոսը ընդունել Բելգիայի տարբեր համայնքները ներկայացնող եկեղեցական պատվիրակությանը, որը գլխավորում էր  եպիսկոպոս Շառլ Քլեման Պոնիֆասը:
Կիլիկիո կաթողիկոսության պաշտոնական կայքի փոխանցմամբ՝ պատվիրակության այցի գլխավոր նպատակն էր մոտիկից ծանոթանալ Լիբանանի քրիստոնյա համայնքներին։
Վեհափառ Հայրապետը մանրամասն տեղեկություններ է հաղորդել Հայ եկեղեցու ընդհանուր գործունեության ու առաքելության մասին՝ դրանք ներկայացնելով հատկապես Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի համատեքստում։ Պոնիֆաս եպիսկոպոսը Նորին սրբությանն է փոխանցել իր հոդվածները և դասախոսությունները նույն թեմայով:
Պատվիրակությունը զորակցություն է հայտնել Միջին Արևելքի քրիստոնյա համայնքներին: Հայրապետն իր հերթին շեշտել է  Եվրոպայի ու Միջին Արևելքի քրիստոնյա եկեղեցիների համագործակցության խորացման հրամայականը:

Католикос Арам I принял бельгийскую церковную делегацию
Его Святейшество Католикос Великого Дома Киликийского Арам I принял церковную делегацию, представляющую различные общины Бельгии, которую возглавлял епископ Шарль Клеман Понифас.
Как сообщает официальный сайт Киликийского католикосата, главной целью делегации было ближе познакомиться с христианскими общинами Ливана.
Верховный патриарх предоставил подробные сведения об общей деятельности и миссии Армянской церкви, представив их, в частности, в контексте  100-летия Геноцида армян. Епископ Понифас передал Его Святейшеству свои статьи и лекции на ту же тему.
Делегация выразила поддержку христианским общинам Среднего Востока. Патриарх, в свою очередь, подчеркнул насущную необходимость углубления сотрудничества христианских церквей Европы и Среднего Востока.