Հայաստանի սահմանապահները սահմանն անցած կովին վերադարձրել են թուրքերին
ermenihaber.am-ի փոխանցմամբ՝ թուրքական «Sondakika» լրատվական կայքը հայտնում է, որ հովիվը փայտով ծեծել է կովին, ինչի պատճառով է կենդանին փախել և մտել է Ախուրյան գետը: Հայ սահմանապահները չորքոտանուն հանել են գետից՝ փրկելով ջրախեղդ լինելուց:
Գյուղի բնակիչները կովը հետ ստանալու համար դիմել են Դիգորի համայնքապետարան: Համայնքապետ Իսա Բոլաթը կովի համար  հուլիսի 2-ին խոսել է Հայաստանի սահմանապահության պատասխանատուների հետ:
Համապատասխան ընթացակարգից հետո Հայաստանի սահմանապահ զինվորները կովին տարել են գետի մոտ, սակայն կենդանին հրաժարվել է անցել հանդիպակաց կողմ: Զինվորները սանձը նետել են գետի մյուս ափ, որպեսզի կովի տերը կարողանա կենդանուն հանել գետից:
Թուրք հովիվը կովը հետ ստանալուց հետո հայտնել է, որ երջանիկ է երեք օր հետո կենդանուն վերագտնելու համար:

Cow crosses border, Armenian border guards return it to the Turks
According to ermenihaber.am, the Turkish Sondakika news website reports that the shepherd had beaten the cow, which had made the animal escape and jump into the Arax River. Armenian border guards removed the cow from the river and saved it from drowning.
The villagers have addressed Digori village council to receive the cow. On July 2, head of the village Isa Bolat talked about the issue with Armenia’s border guards.
After the corresponding procedure, Armenia’s border guards took the cow to the river, but the animal refused to cross the river. The guards threw the bridle at the other side of the river so that the cow’s owner could take it out of the river.
After receiving the cow, the Turkish shepherd said he was happy to have found his cow after three days.