Հունահայոց թեմի պատվիրակությունը հանդիպել է Հունաստանի և համայն հունաց պատրիարքի հետ
Հունիսի 17-ին Հունահայոց Թեմի առաջնորդական տեղապահ Տ. Խորենաբեղա Առաքելյանը, ընկերակցությամբ` Թեմական Խորհրդի փոխատենապետ` Մերուժան Հարթենյանի և Հ.Բ.Ը.Մ-֊ի Հունաստանի մասնաճյուղի ատենապետ` Տիգրան Աբասեանի հանդիպեցին Հունաստանի և համայն հունաց Արքեպիսկոպոս Նորին Սրբություն Տ.Տ.Հերոնիմոս Բ֊ի հետ։ Հոգեշնորհ հայր սուրբն Արքեպիսկոպոսին փոխանցեց Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի եղբայրական ողջույններն ու բարեմաղթանքները և հանձնեց Նորին Սրբության հրավերը` ներկա գտնվելու սեպտեմբեր 27-ին կայանալիք Մյուռոնօրհնության արարողությանը։ Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են Հունահայոց թեմից:
Արքեպիսկոպոսն իր հերթին իր ողջույնի խոսքերը փոխանցեց Ամենայն Հայոց Հայրապետին`շնորհակալություն հայտնելով հրավերի համար։ Ընդգծելով Հայ Եկեղեցու դերը հայ ժողովրդի կյանքում և մասնավորապես Մայր Աթոռի ներկայությունը Հունահայ գաղութիս ներս` Արքեպիսկոպոսը մաղթեց Տիրոջ զորակցությունն ու օրհնությունը եղբայրական երկուժողովրդների համատեղ կյանքում, մանավանդ այս դժվարին օրերին։

Делегация армянской епархии Греции встретилась с патриархом Греции и всех греков
Местоблюститель предстоятеля армянской епархии Греции инок Хорен Аракелян в сопровождении председателя епархиального совета Меружана Артеняна и председателя Греческого филиала ВАБС Тиграна Абасяна 17 июня встретился с архиепископом Греции и всех греков Его Святейшеством Геронимосом II. Святой отец передал архиепископу братские приветы и добрые пожелания Его Святейшества Католикоса Всех армян Гарегина II и его приглашение присутствовать на предстоящей 27 сентября церемонии благословения миро. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из армянской епархии Греции.
Архиепископ, в свою очередь, передал слова приветствия Патриарху Всех армян, выразив благодарность за приглашение. Подчеркнув роль Армянской Церкви в жизни армянского народа, и в частности присутствие Первопрестола в армянской колонии Греции, архиепископ пожелал поддержку и благословение Владыки в совместной жизни двух братских народов, особенно в нынешние трудные времена.