Յայտնի դարձած են Քըրք Քըրքորեանի` Հայոց ցեղասպանութեան մասին ֆիլմի դերակատարները
Ամերիկացի լրագրող Ռոճեր Ֆրիտման showbiz411.com-ին մէջ նոր տեղեկութիւններ յայտնած է Հայոց ցեղասպանութեան մասին նոր մեծակտաւ ֆիլմի մասին, որ կը ֆինանսաւորէ ամերիկահայ միլիարտէր Քըրք Քըրքորեան, կը գրէ Artsakhpress-ը:
Դեռ Փետրուարին Ֆրիտման յայտնած էր բուն նախաձեռնութեան մասին, այժմ ալ անոր մանրամանսերը յայտնի դարձած են:
Ըստ այդմ` Քըրքորեանի ֆիլմը պիտի նկարահանէ «Ռուանտա հիւրանոցը» ֆիլմի բեմադրիչ Թերի Ճորճը, որ ի դէպ, Ռուանտայի ցեղասպանութեան մասին է: Ֆիլմը ժամանակին քանի մը անուանակարգի մէջ առաջադրուած էր Ամերիկեան ֆիլմի ակադեմիոյ Օսկար մրցանակին: Ըստ լրագրողի` Ռեժի Սրոն զինք խնդրած էր այն ժամանակ մանրամասներ չյայտնել` «քաղաքական նրբանկատութեան» պատճառով:
Բեմադրիչը մանրամասնած է, թէ Առաջին աշխարհամարտի մասին ֆիլմ նկարելու լաւագոյն տարբերակը սիրային պատմութիւնն է` «Դոկտոր Ժիւագոյի» պէս, սիրային պատմութիւն` Հայոց ցեղասպանութեան հիման վրայ:
Իսկ սիրային պատմութիւնը սիրային եռանկիւնի մէջ պիտի ներկայացնէ երկու տղամարդու եւ մէկ կնոջ միջեւ: Տղամարդոց դերակատարներն են հոլիւուտեան աստղեր Քրիստիան Պէյլը եւ Օսկար Այզեքը:

Стали известны исполнители ролей в фильме Керка Кркоряна о Геноциде армян
Американский журналист Роджер Фридман в showbiz411.com сообщил новые сведения о новом крупноформатном фильме о Геноциде армян, который финансирует американский миллиардер армянского происхождения Керк Кркорян, пишет Artsakhpress.
Еще в феврале Фридман сообщил непосредственно об инициативе, ныне же ему стали известны новые подробности.
Фильм Кркоряна будет снимать режиссер фильма «Гостиница «Руанда» Терри Джордж, посвященного, заметим, геноциду в Руанде. В свое время фильм несколько раз выдвигался на соискание приза «Оскар» Американской киноакадемии. По словам журналиста, тогда режиссер сам попросил не сообщать подробностей исходя из «политических соображений».
Режиссер сообщил, что наилучшим способом снять фильм о Первой мировой войне является любовная история, подобно «Доктор Живаго» – любовная история на фоне Геноцида армян.
�?стория же эта представляет собой любовный треугольник между двумя мужчинами и женщиной. Мужские роли исполняют звезды Голливуда Кристиан Беуль и Оскар Айзек.