Անչափահաս դատապարտյալների մեկ օրը Մայր Աթոռում.լուսանկարներ
ՀՀ Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության այլընտրանքային պատիժների կատարման բաժինը, քրեակատարողական ծառայության հոգևոր պատասխանատու Ռուբեն աբեղա Զարգարյանի հետ հունիսի 9-ին շրջայց էր կաազմակերպել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տարածքում:Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության ced.am կայքը:
«Մեկ օր Մայր Աթոռում» խորագիրը կրող միջոցառմանը մասնակցում էին Երևան քաղաքում, Արմավիրի և Կոտայքի մարզերում հաշվառված, պատիժը պայմանականորեն չկիրառված, փորձաշրջանի մեջ գտնվող անչափահաս դատապարտյալները:
Միջոցառման ընթացքում Ռուբեն աբեղա Զարգարյանը ներկայացրեց Մայր աթոռի պատմությունն ու առաքելությունը մեր ժողովրդի կյանքում, այնուհետև անչափահաս դատապարտյալները մասնակցեցին միասնական աղոթքի և օրհնության կարգի, այցելեցին Մայր տաճարի և «Ռուբեն Սևակ»  թանգարաններ, ինչպես նաև Գանձատուն:
Թանգարաններում շրջայցից հետո ուղևորվեցին Սուրբ Գայանե վանք, որտեղ հանդիպում ունեցան Վանորեից տեսուչ Տեր Արտակ եպիսկոպոս Տիգրանյանի հետ:

Один день несовершеннолетних осужденных в Первопрестоле: фоторепортаж
Отдел исполнения альтернативных наказаний уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции РА, вместе с духовным ответственным уголовно-исполнительной службы иноком Рубеном Заргаряном 9 июня совершили экскурсию по территории Первопрестольного Святого Эчмиадзина. Об этом сообщает сайт Уголовно-исполнительной службы МЮ РА ced.am.
В мероприятии под названием «Один день в Первопрестоле» участвовали несовершеннолетние осужденные, стоящие на учете в городе Ереван, Армавирской и Котайкской областях, отбывающие условное наказание.
В ходе мероприятия инок Рубен Заргарян представил историю и миссию Первопрестола в жизни нашего народа, затем несовершеннолетние осужденные приняли участие в совместной молитве и обряде благословения, посетили музеи Кафедрального собора и «Рубен Севак», а также Сокровищницу.
После экскурсии по музеям они направились в монастырь Св. Гаяне, где состоялась встреча с инспектором монастыря епископом Артаком Тиграняном.