Դիարբեքիրի քաղաքապետարանում Թուրքիայում բնակվող հայերի մասին ֆոտո և վիդեո ցուցահանդես է բացվել
Հայաստանում և Թուրքիայում բնակվող լուսանկարիչների համատեղ ջանքերով Դիարբեքիրի քաղաքապետարանում բացված «Քողարկված ժամանակը» խորագրով ցուցադրությանը ներկայացվել է Թուրքիայում բնակվող հայերի մասին լուսանկարների ու տեսանյութերի շարք:
Թուրքական «diyarinsesi.org» կայքի հաղորդմամբ, գրում է ermenihaber.am-ը, տեսանյութերի և լուսանկարների 4-ական հավաքածու ներկայացնող ցուցադրությանը Թուրքիայից մասնակցում են «NarPhotos» և Հայաստանից «4PLUS» լուսանկարչական կոլեկտիվները: Ընդհանուր առմամբ ներկայացված են 20 լուսանկարիչների աշխատանքներ, որոնց թվում է նաև Թուրքիայում հրատարակվող  հայկական «Ակօս» շաբաթաթերթի ֆոտոլրագրող Բերգե Արաբյանի լուսանկարները:
Աշխատանքներն արվել են Ստամբուլ, Դիարբեքիր, Ուրֆա, Այնթապ, Քիլիս, Մուշ և Բաթման քաղաքներում, ինչպես նաև Երևանում: Դիարբեքիրի քաղաքապետարանի ցուցադրությունների սրահում բացված ցուցահանդեսը կտևի մինչև հունիսի 7-ը:
Առաջիկա ամիսներին «Քողարկված ժամանակը» ցուցադրությունը նախատեսվում է անցկացնել նաև Ստամբուլում և Երևանում:

В мэрии Диарбекира открылась фото- и видеовыставка о проживающих в Турции армянах
В экспозиции открывшейся в мэрии Диарбекира выставки «Скрытое время», подготовленной усилиями фотографов, проживающих в Армении и Турции, представлены фотографии и видеоматериалы, повествующие о проживающих в Турции армянах.
Как сообщает турецкий сайт «diyarinsesi.org», пишет ermenihaber.am, в выставке участвуют фотоколлективы «NarPhotos» из Турции и «4PLUS» из Армении. В общей сложности представлены 20 фотографических работ, среди которых и работы фотожурналиста издающееся в Турции армянской газеты «Акос» Берге Арабяна.
Работы выполнены в городах Стамбул, Диарбекир, Урфа, Айнтап, Килис, Муш и Батман, а также в Ереване. Выставка, открытая в демонстрационном зале Диарбекирской мэрии, продлится до 7 июня.