Վթար Վրաստանում. Վիրավորվել է Հայաստանի 4 քաղաքացի
Մայիսի 13-ին, ժամը 20.01-ին Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտի օպերատիվ հերթապահից տեղեկատվություն է ստացվել, որ ժամը 16.46-ի սահմաններում Բագրատաշեն-Թբիլիսի ավտոճանապարհի 53-րդ կմ-ում` Կումիսի գյուղում, բախվել են «Օպել» մակնիշի (վարորդ Խլաչեդ Ալոխադձե) VIN 155 պ/հ-ի եւ «Աուդի» մակնիշի (վարորդ Վազիտ Ավետիսյան) 33OR646 պ/հ-ի ավտոմեքենաները, հայտնում է News.am-ը:
Վթարի հետեւանքով «Աուդի» մակնիշի վարոդը եւ ուղեւորներ Մարինե Մելիքյանը (ծնվ. 1985թ), Էմմա Ավետիսյանը (ծնվ. 2011թ), Վազիկ Ավետիսյանը (ծնվ. 2013թ) հոսպիտալացվել են Մարնեուլի քաղաքի ԲԿ. որտեղ տուժածների առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար:

В ДТП в Грузии пострадали граждане Армении
Как сообщает пресс-служба Министерства территориального управления и ЧС Армении со ссылкой на департамент ЧС МВД Грузии, около 16:46 часов на 53 км дороги Баграташен-Тбилиси, в районе села Кумиси, столкнулись «Опель» и «Ауди».
В результате ДТП пострадали водитель и пассажиры второй машины – Вазит Аветисян, Марине Меликян (1985 г.р), Эмма Аветисян (2011 г.р), Вазик Аветисян (2013 г.р). Пострадавшие госпитализированы в больницу Марнеули. Врачи оценивают состояние пострадавших как удовлетворительное.