Նախագահն աշխատանքային այցով կմեկնի ԱՄՆ, այնուհետև՝ ՌԴ
Հանրապետության Նախագահը հանդիպումներ կունենա Սենատում: Վաշինգտոնում նախատեսված է նաև Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ, դեսպան Ջեյմս Ուորլիքի հետ: Սերժ Սարգսյանը կայցելի Վաշինգտոնի Հոլոքոստի թանգարան, կլինի նաև ԱՄՆ Կոնգրեսի գրադարանում՝ կծանոթանա գրադարանի հայկական ցուցանմուշներին:
Այցի շրջանակներում Հանրապետության Նախագահը կհյուրընկալվի «Վաշինգտոն Փոստ» թերթի գրասենյակում, հանդիպում կունենա թերթի խմբագրական խորհրդի հետ: Վաշինգտոնում նախատեսվում են հանդիպումներ հայկական կազմակերպությունների ղեկավարների և ԱՄՆ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Մայիսի 7-ին Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վաշինգտոնի ազգային տաճարում կմասնակցի Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված միջկրոնական աղոթքին և հանդես կգա ելույթով: Մայիսի 8-ին Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա՝ մասնակցելու Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին և Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 70ամյակին նվիրված միջոցառումներին:

Президент Армении с рабочим визитом посетит США и Россию
Президент Армении Серж Саргсян 57 мая с рабочим визитом посетит США. Глава государства проведет встречи в Сенате. В Вашингтоне запланирована также встреча президента Армении с сопредседателем Минской группы ОБСЕ от США, послом Джеймсом Уорликом.
Серж Саргсян посетит музей Холокоста в Вашингтоне, а также библиотеку Конгресса США, где ознакомится с представленным там армянскими экспонатами. В рамках визита президент Армении посетит редакцию газеты «Вашингтон Пост» и встретится с редакционным советом издания. В Вашингтоне запланированы также встречи Саргсяна с руководителями армянских организаций и представителями армянской общины США. 7го мая президент Армении в Вашингтонском национальном соборе примет участие в экуменическом молебне в память о жертвах Геноцида армян и выступит с речью. 8го мая Серж Саргсян с рабочим визитом посетит Москву для участия в заседании Высшего евразийского экономического совета и в мероприятиях, посвященных 70летию Победы в Великой Отечественной войне