Դիարբեքիրի քուրդ քաղաքապետը հրաժարվել է դիմավորել Էրդողանին
Թուրքիայի հարավ-արեւելյան Դիարբեքիր եւ Բաթման քաղաքներ կատարած Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի այցի ժամանակ երկու քաղաքապետերը չեն դիմավորել նրան, գրում է Artsakhpress-ը:
Թուրքական Haber7 կայքի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի նախագահը իշխող կուսակցության օգտին հանրահավաքներին մասնակցելու համար այցելել է Դիարբեքիր եւ Բաթման քաղաքներ:
Այցը սկանդալով է ուղեկցվել, քանի որ հիշյալ երկու քաղաքների քուրդ քաղաքապետերը հայտարարել են, որ Էրդողանի վերջին հակաքրդական հայտարարությունների պատճառով չեն դիմավորելու նրան:
Թուրքիայի նախագահին խիստ կատաղեցրել է քուրդ քաղաքապետերի քայլը:
Էրդողանը հայտարարել է, թե քուրդ քաղաքապետերը իրեն չդիմավորելու հրահանգը ստացել են PKK-ից (Քուրդիստանի բանվորական կուսակցություն):

Turkish President Recep Tayyip Erdogan paid visits to Diyarbakir and Batman cities to participate in the rallies for the ruling Justice and Development Party (AKP), reported Haber7 website of Turkey.
These visits, however, were marred by scandal, as the Kurdish mayors of these two cities announced that they will not welcome Erdogan due to his recent anti-Kurdish statements.
“Everyone is afraid of Erdogan, but we are not afraid,” they stated.
This announcement by these Kurdish mayors extremely infuriated the Turkish president. In this context, Erdogan stated that it was the Kurdistan Workers’ Party (PKK) that had actually instructed these Kurdish mayors not to welcome him.