Սերժ Սարգսյանը Մոսկվայում կմասնակցի ԵԱՏՄ խորհրդի նիստին
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 8-­ին Մոսկվայում կմասնակցի Եվրասիական տնտեսակակն միության խորհրդի նիստին:
Այս մասին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց ՀՀԿ խոսնակ, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: «Մայիսի 9-­ին հանրապետության դեկավարը կմասնակցի Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70­-ամյակին նվիրված միջոցառումներին»,­ «Արմենպրես»­-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Շարմազանովը:
Նա նաև ընդգծեց, որ մինչ այդ ՀՀ Նախագահն աշխատանքային այցով կլինի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում: ՀՀԿ խոսնակը դժվարացավ պատասխանել հարցին, թե ԱՄՆ-­ում Նախագահը ի՞նչ միջոցառումների է մասնակցելու և ո՞ւմ հետ է հանդիպելու:
Նա խորհուրդ տվեց սպասել Նախագահի մամուլի գրասենյակի հայտարարությանը, որում մանրամասն կտեղեկացվի օրակարգի մասին:

Президент Армении 8 мая в Москве примет участие в заседании Совета ЕАЭС
Президент Армении Серж Саргсян 8 мая в Москве примет участие в заседании Совета Евразийского экономического союза (ЕАЭС). Как сообщает Арменпресс, об этом после заседания �?сполнительного органа РПА сказал журналистам вице­спикер Национального Собрания, пресс­секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
«9 мая глава государства примет участие в мероприятиях, посвященных 70­летию победы в Великой Отечественной Войне», ­ сказал он. Шармазанов также отметил, что до этого президент Армении с рабочим визитом будет в США. Он затруднился ответить на вопрос, в каких мероприятиях примет участие президент в США и с кем встретится. Шармазанов посоветовал ждать заявления пресс­службы президента, в