ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց ՌԱԿ կենտրոնական վարչության անդամներին
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած Ռամկավար Ազատական Կուսակցության կենտրոնական վարչության անդամներ Մայք Խարաբյանին, Վարդան Ուզունյանին և Լևոն Բելեքյանին:
Զրույցի ընթացքում հյուրերը բարձր գնահատեցին Հայաստանում Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի առթիվ կազմակերպված բոլոր միջոցառումները և վստահություն հայտնեցին, որ դրանք նոր լիցք կհաղորդեն համայն հայության համախմբմանն ու համազգային նոր ձեռքբերումներին: Նրանք պատմեցին նաև Լոնդոնում իրականացված և առաջիկայում իրականացվելիք ծրագրերի ու միջոցառումների մասին:
Սփյուռքի նախարարը գհունակություն հայտնեց ՌԱԿ-ի հայանպաստ գործունեության համար և հույս հայտնեց, որ այսուհետև ևս կշարունակվի արդյունավետ համագործակցությունը:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received members of the Central Committee of the Armenian Democratic Liberal Party (Ramgavar) Mike Kharapian, Vartan Ouzounian and Levon Belekian, who are in Armenia to participate in the events commemorating the Centennial of the Armenian Genocide.
During the meeting, the guests praised all the events that were organized in commemoration of the Centennial of the Armenian Genocide in Armenia and expressed confidence that those events would give a new impetus to the consolidation of all Armenians and to further achievements of the nation. The members also talked about the past and future programs and events in London.
The Minister of Diaspora expressed satisfaction with the pro-Armenian activities of the political party and voiced hope that the effective cooperation between the political party and the RA Ministry of Diaspora would continue.