Քիմ Քարդաշյանը եւ Քանյե Ուեսթը Նորթին մկրտել են Երուսաղեմի հայկական եկեղեցում (լուսանկարներ)
Երեւանից Երուսաղեմ ժամանած Քիմ Քարդաշյանը եւ Քանյե Ուեսթը տեղի 12-րդ դարի Սուրբ Հակոբյանց հայկական եկեղեցում այսօր մկրտել են իրենց 2 տարեկան դստերը` Նորթին:
Ինչպես հաղորդում է DailyMail-ը, Քարդաշյանները Իսրայելի միջազգային օդանավակայան են ժամանել մասնավոր ինքնաթիռով, որից հետո տեղավորվել են Երուսաղեմի հյուրանոցներից մեկում:
DailyMail-ի մեկ այլ հրապարակման համաձայն, Արիս արքեպիսկոպոս Շիրվանյանը լրագրողներին տեղեկացրել է, որ «Նորթ Ուեսթը մկրտվել ու պաշտոնապես դարձել է քրիստոնյա եւ հայ եկեղեցու անդամ»:
The Jerusalem Post-ն իր հերթին գրում է.«Մինչ զույգը նախկինում նշում էր, որ ժամանում է Իսրայել` այցելելու տարբեր սրբավայրեր, պարզ է դառնում, որ մկրտությունը կարճատեւ այցի գլխավոր առիթն է”:

Kim Kardashian and Kanye West baptize North at Armenian church in Jerusalem (photos)
After arriving in Jerusalem following the trip to Yerevan, Kim Kardashian and Kanye West baptized their 2-year-old daughter, North at the 12th century St. Hakobyants Armenian Church.
The Daily Mail reports that the Kardashians arrived at Israel’s international airport in a private plane and were accommodated at a hotel in Jerusalem.
According to The Daily Mail, Archbishop Aris Shirvanian told journalists that “North West was baptized and officially became a Christian and a member of the Armenian Church”.
The Jerusalem Post writes: “Although the couple had mentioned that they were coming to Israel to visit various holy places, it turns out that the baptism was the main reason for the short visit.”