Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին
Հունիսի 23-ին նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին:
Զրուցակիցները քննարկել են ռազմավարական դաշնակից երկու պետությունների միջև փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Անդրադարձ է եղել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և մարտահրավերներին, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացի ներկա վիճակին:
ՀՀ Նախագահը և ՌԴ անվտանգության խորհրդի քարտուղարը խոսել են նաև սահմանային անվտանգության ոլորտում համագործակցության ծրագրերի շրջանակում նախատեսված ՀՀ պետական սահմանի ողջ երկայնքով անվտանգության մակարդակի էական բարձրացման, անցակետերի արդիականցման և վերազինման ուղղությամբ աշխատանքների ընթացքի մասին:

President Serzh Sargsyan received the Secretary of the RF Security Council Nikolay Patrushev
On June 23, President Serzh Sargsyan received the Secretary of the Security Council of the Russian Federation Nikolay Patrushev who has arrived to Armenia on a working visit.
The parties discussed a wide range of issues pertaining to the cooperation of the two strategic partners. They spoke also about the developments and challenges existing in the region, and the current phase of the NK peace process.
The President of Armenia and the Secretary of the RF Security Council discussed also issues related to the considerable enhancement of security along the entire RA state border, which is envisaged by the programs of cooperation in the border security area, modernization of the crossing points, and works related to rearmament.