Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին
Հունիսի 23-ին նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին:
Զրուցակիցները քննարկել են ռազմավարական դաշնակից երկու պետությունների միջև փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Անդրադարձ է եղել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին և մարտահրավերներին, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացի ներկա վիճակին:
ՀՀ Նախագահը և ՌԴ անվտանգության խորհրդի քարտուղարը խոսել են նաև սահմանային անվտանգության ոլորտում համագործակցության ծրագրերի շրջանակում նախատեսված ՀՀ պետական սահմանի ողջ երկայնքով անվտանգության մակարդակի էական բարձրացման, անցակետերի արդիականցման և վերազինման ուղղությամբ աշխատանքների ընթացքի մասին:

Президент Серж Саргсян принял Секретаря Совета Безопасности РФ Николая Патрушева
23 июня президент Серж Саргсян принял прибывшего с рабочим визитом в Армению Секретаря Совета Безопасности Российской Федерации Николая Патрушева.
Собеседники обсудили широкий круг вопросов, относящихся к сотрудничеству двух государств, являющихся стратегическими союзниками. Стороны также коснулись развития событий и вызовов в регионе, нынешнего состояния переговорного процесса по урегулированию нагорно-карабахской проблемы.
Президент РА и Секретарь Совета Безопасности РФ также говорили о ходе работ по существенному повышению уровня безопасности по всей длине государственной границы РА, модернизации и переоснащению пунктов перехода, предусмотренных в рамках программ сотрудничества в сфере пограничной безопасности.