Նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Չեխիայի նորանշանակ դեսպանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Չեխիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Պետր Միկիսկան: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ երկու բարեկամ երկրների ու ժողովուրդների:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-չեխական միջպետական հարաբերությունների օրակարգին և տարբեր ոլորտներում ձևավորված համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Հյուրի խնդրանքով Սերժ Սարգսյանը ներկայացրել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներն ու խնդիրները, տարածաշրջանային մարտահրավերները:

Newly-appointed Czech ambassador to Armenia presents his credentials to President
Peter Mikiska, the newly-appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to the Republic of Armenia, today handed over his credentials to President Serzh Sargsyan.
The Armenian President congratulated the ambassador on starting his diplomatic tenure in our country and wished him success.
At the meeting, issues concerning Armenian-Czech interstate relations and promotion of multi-sectoral cooperation were discussed.
At the request of the guest, Serzh Sargsyan presented the recent developments and issues pertaining to the NKR peace process and the regional challenges.