Ուղղաթիռի անկման վայրը գտնվում է հայ դիրքապահների մշտական վերահսկողության տակ. ԼՂՀ ՊՆ
Վերջին շրջանում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ շեշտակիորեն աճել են հակառակորդի կողմից իրականացվող հրադադարի ռեժիմի խախտումները: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ առավել ինտենսիվ կրակահերթեր են արձանագրվում հատկապես ս.թ. նոյեմբերի 12-ին շփման գծի արևելյան հատվածում՝ թշնամու կողմից խփված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրի ուղղությամբ: Միայն նոյեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը նշված հատվածում ադրբեջանական բանակը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ, որից 8-ի դեպքում՝ նռնականետից և խոշոր տրամաչափի այլ զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից ձեռնարկվել և ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թույլ չտալու համար հակառակորդին մոտենալ ուղղաթիռի անկման վայրին: Ներկա դրությամբ, ինչպես ուղղաթիռի անկման վայրը, այնպես էլ ողջ առաջնագիծը գտնվում է հայ դիրքապահների մշտական վերահսկողության տակ:

Место падения вертолета находится под постоянным контролем армянских дозорных – АО НКР
В последнее врем по всей протяженности линии соприкосновения карабахо-азербайджанских войск резко увеличилось количество нарушений режима прекращения огня со стороны противника. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В сообщение говорится, что отмечается более интенсивный обстрел, особенно, 12 ноября этого года на восточном части линии соприкосновения, в направлении места падения сбитого противником армянского вертолета. Только в ночь с 20 на утро 21 ноября на отмеченном участке азербайджанские ВС из разнокалиберного огнестрельного оружия почти 190 раз нарушили режим прекращения огня.
Передовые подразделения Армии обороны предприняли и предпринимают все необходимые меры, чтобы не позволить противнику приблизится к мести падения вертолета. В настоящее время, как место падения вертолета, так и вся передовая линия находятся под постоянным контролем армянских дозорных.