ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանն ընդունեց եզդիների համայնքային կառույցների ներկայացուցիչներին
Օգոստոսի 8-ին ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանն ընդունեց եզդիական համայնքային կառույցների ներկայացուցիչներին։
Հայաստանի եզդիների ներկայացուցիչները նախարարի տեղակալին ներկայացրին իրենց մտահոգությունները` կապված Իրաքում իսլամիստ ծայրահեղականների հետապնդումների արդյունքում տասնյակ հազարավոր եզդիների վիճակի և ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի հետ։
Նախարարի տեղակալը, ընդգծելով, որ Հայաստանի իշխանությունները կիսում են եզդիական համայնքի մտահոգությունները, նշեց, որ միջազգային տարբեր ատյաններում Հայաստանը շարունակելու է բարձրաձայնել և Իրաքում, և, ընդհանրապես, Մերձավոր Արևելքում կրոնական և ազգային փոքրամասնությունների նկատմամբ իրականացվող բռնությունները վերջ դնելու անհրաժեշտության մասին և այդ նպատակով օգտագործելու է իր բոլոր հնարավորությունները: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

Deputy Minister of Foreign Affairs received the representatives of Yezidi community
On August 8 Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Shavarsh Kocharyan received the representatives of Yezidi community.
The Yezidis of Armenia presented their concerns about the predicament and humanitarian crisis for dozens of thousands of Yezidis created as a result of persecutions by radical Islamists in Iraq.
Deputy Minister Kocharyan emphasized that Armenian shares the concern of the Yezidi community and noted that in different international arenas Armenia will continue to voice the necessity of stopping violence against ethnic and religious minorities in Iraq and in the Middle East in general, using all its capacities for this goal.