Վարչապետն ընդունել է Լիբանանի հայազգի նախարարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Լիբանանի Հանրապետության էներգետիկայի և ջրի հայազգի նախարար Արթուր Նազարյանին:
Բարձր գնահատելով Հայաստանի և Լիբանանի միջև ավանդական բարեկամական կապերը՝ կառավարության ղեկավարն ընդգծել է. «Որպես ՀՀ վարչապետ անելու եմ ամեն ինչ, որպեսզի մեր երկու երկրների հարաբերություններում ակնհայտ դրական տեղաշարժ արձանագրվի, ու բազմաոլորտ համագործակցությունն ավելի ակտիվանա և ամրապնդվի»:
Զրուցակիցները կարևորել են երկկողմ առևտրատնտեսական գործակցության զարգացումը և առկա ողջ ներուժի լիարժեք իրացումը: Այս առումով երկուստեք անհրաժեշտ է համարվել միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի գործունեության ակտիվացումը, ինչը նոր թափ կհաղորդի տնտեսական հարաբերություններին: Հովիկ Աբրահամյանը և Արթուր Նազարյանը մտքեր են փոխանակել նաև Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող իրադարձությունների վերաբերյալ, անդրադարձել ստեղծված իրավիճակում Լիբանանի հայ համայնքի առաջ ծառացած խնդիրներին և մարտահրավերներին:
Հայաստանի վարչապետը ջերմ ողջույններ է փոխանցել Լիբանանի իր գործընկերոջը և հրավիրել իրեն հարմար ժամանակահատվածում այցելել Հայաստան: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից:

Премьер-министр принял министра-армянина из Ливана
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял Министра энергетики и воды Ливанской Республики, армянина по национальности Артура Назаряна.
Высоко оценивая традиционно дружественные связи между Арменией и Ливаном, Глава Правительства подчеркнул: «Как Премьер-министр РА я буду делать все, чтобы в отношениях двух наших стран был зафиксирован очевидный положительный сдвиг, и многогранное сотрудничество еще больше активизировалось и укреплялось».
Собеседники отметили важность развития двустороннего торгово-экономического сотрудничества и полноценной реализации всего имеющегося потенциала. В этом плане стороны сочли необходимым активизировать деятельность совместной межправительственной комиссии, что придаст новый размах экономическим отношениям. Овик Абраамян и Артур Назарян также обменялись мнениями по происходящим на Ближнем Востоке событиям, коснулись проблем и вызовов, вставших перед армянской общиной Ливана в создавшейся ситуации.
Премьер-министр Армении передал теплые приветствия своему ливанскому коллеге и пригласил его посетить Армению в удобное для него время.