Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը հունիսի 24-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն:
Վարչապետը երկկողմ հանդիպումներ կունենա ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի և վարչապետ Արա Հարությունյանի հետ: Այնուհետև տեղի կունենա Հայաստանի ու Արցախի կառավարությունների անդամների ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որում կքննարկվեն տարբեր բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ու ընլայնմանն ուղղված հարցեր ու ծրագրեր:
Այցի շրջանակներում Հովիկ Աբրահամյանի մասնակցությամբ կկայանան մի շարք այլ միջոցառումներ:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը, ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարարի առաջին տեղակալ Գուրգեն Դումանյանը, ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Վախթանգ Միրումյանը և պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից:

Премьер-министр Овик Абраамян отправится в Нагорно-Карабахскую Республику
Возглавляемая Премьер-министром Овиком Абраамяном правительственная делегация 24 июня с двухдневным рабочим визитом отправится в Нагорно-Карабахскую Республику.
Премьер-министр проведет двусторонние встречи с Президентом НКР Бако Саакяном и Премьер-министром НКР Ара Арутюняном. Затем состоится встреча членов правительств Армении и Арцаха в расширенном составе, на которой будут представлены вопросы и программы, касающиеся развития и расширения двустороннего сотрудничества в различных сферах.
В рамках визита с участием Овика Абраамяна состоится ряд других мероприятий.
В составе возглавляемой Премьер-министром правительственной делегации – Министр труда и социальных вопросов РА Артем Асатрян, Министр по чрезвычайным ситуациям РА Армен Ерицян, Министр сельского хозяйства РА Серго Карапетян, Министр энергетики и природных ресурсов РА Ерванд Захарян, Министр юстиции РА Ованнес Манукян, Первый заместитель Министра-руководителя Аппарата Правительства РА Гурген Думанян, заместитель Министра финансов РА Вахтанг Мирумян и другие должностные лица.