Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը հունիսի 24-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն:
Վարչապետը երկկողմ հանդիպումներ կունենա ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի և վարչապետ Արա Հարությունյանի հետ: Այնուհետև տեղի կունենա Հայաստանի ու Արցախի կառավարությունների անդամների ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որում կքննարկվեն տարբեր բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ու ընլայնմանն ուղղված հարցեր ու ծրագրեր:
Այցի շրջանակներում Հովիկ Աբրահամյանի մասնակցությամբ կկայանան մի շարք այլ միջոցառումներ:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը, ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարարի առաջին տեղակալ Գուրգեն Դումանյանը, ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Վախթանգ Միրումյանը և պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից:

PM to Leave for Nagorno-Karabakh Republic
On June 24, a government delegation led by Prime Minister Hovik Abrahamyan will be off to the Nagorno-Karabakh Republic for a two-day working visit.
The head of government will have private meetings with President Bako Sahakyan and Prime Minister Ara Harutyunyan, followed by an enlarged meeting of the two government delegations, which will discuss development of a multifaceted cooperation between the two governments. On the sidelines of his working visit, Hovik Abrahamyan will attend a variety of other events.
The Prime Minister-led delegation will be composed as follows: Minister of Labor and Social Affairs Artem Asatryan, Minister of Emergency Situations Armen Yeritsyan, Minister of Agriculture Sergo Karapetyan, Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan, Minister of Justice Hovhannes Manukyan, First Deputy Minister-Chief of Government Staff Gurgen Dumanyan, First Deputy Minister of Finance Vakhtang Mirumyan, other officials.